Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kvalitní nízkoenergetické domy pro všechny

Kvalitní nízkoenergetické domy pro všechny
Na čem záleží kvalita každé stavby? Základem je výběr toho správného stavebního materiálu a projekt ušitý na míru – podle toho, co zákazník chce a jaké možnosti vybraná lokalita nabízí. To si uvědomili v klatovské společnosti Betonové stavby – Group a nabízejí aktualizovanou verzi celkem osmi základních typových projektů. Jmenuje se jednoduše: BS VARIACE I – VIII.
reklama

Když se ve firmě rozhodli spojit výrobu kompletního vlastního stavebního systému se stavební a projektovou činností a také kvalitním odborným stavebním servisem, vytvořili předpoklad vzniku ucelené a cenově příznivé nabídky kvalitních nízkoenergetických rodinných domů. A to doslova pro každého.

Na výběr je osm typů a bezpočet variací

Potenciální zájemce si může vybrat od poměrně rozsáhlých domů až po ty, které musí počítat třeba s omezeným pozemkem. Zákazníci si například oblíbili menší domek s inteligentním vnitřním uspořádáním. Samostatně stojící dům s venkovní terasou BS VARIACE VIII má kategorii 3 + 1 a je navržen pro čtyřčlennou rodinu.

Stavba je to jednopatrová, ale nechybí zde možnost tak, jak se potřeby rodiny mění, obytnou plochu rozšířit o příjemné podkroví. Hodí se nejen na rovinu, ale i na mírně svažitý pozemek. Základní navrženou dispozici lze dále upravovat – třeba ji zrcadlově obrátit, či přistavět garáž a nebo stání pro auto.

Základem je chytrý zdicí systém

Výhodou BS domů je, že v nich významně ušetříte za topení, jako základní stavební materiálů používají totiž inteligentní stavební systém LEGOTHERM s výborným tepelným odporem. Toto obvodové liaporbetonové zdivo silné 365 milimetrů má stodvaceti milimetrovou vložku z tvrzeného samozhášivého polystyrénu. Takže díky vysokému tepelnému odporu obvodového pláště stavby nepřesáhne potřeba výkonu kotle hodnotu čtyři až šest kilowathodin – a to je velmi dobrý ukazatel!

Systém LEGOTHERM nabízí dokonale přesné výrobky pro zdění na minimální tloušťky celoplošně nanášeného lepidla, což jednak eliminuje vznik tepelných mostů a dále výrazně zrychluje vlastní stavbu a snižuje její náročnost. Domy v nízkoenergetickém standardu už nepotřebují jakékoliv dodatečné zateplení.

Co to všechno stojí

Stropy malého domu pro každého jsou z polomontované filigránové konstrukce BSK – PLUS. Také příčky a vnitřní nosné zdivo jsou z přesných a zámkových nosných liaporových tvárnic a příčkovek LEGOTHERM. Komínové lehčené těleso je z betonu s korozivzdornou vložkou. A to všechno kryje klasický sbíjený krov s krytinou BRAMAC a měděným oplechováním, což ve výsledku dobře ladí s naší krajinou. Dům v hrubé stavbě včetně zemních a základových prací vyjde na 820 000 korun, „na klíč“ (všechno je hotovo za šest měsíců) v aktuálních cenách na půl druhého milionu.

A co když to chcete jinak?

Firma své typové projekty nabízí i samostatně společně s materiálem pro stavby svépomocí. Skvělé je, že na přání zpracuje i atypickou projektovou dokumentaci podle toho, co chcete s přihlédnutím k specifickým podmínkám – to se může týkat velikosti domu či atypických tvarů, terénních podmínek na parcele a nebo potřeby obytný dům skloubit třeba s podnikáním. V klatovských Betonových stavbách vám prostě dovedou ušít dům tak říkajíc na míru…

Informace k jednotlivým domům na www.betonstavby.cz

PRO LIDI s vlastním názorem !

Autor: Jiří Jan (text), Betonové stavby – Group s.r.o. (foto)

Související články

Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky 2  fotek

Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky

Již po třicáté se bude v září konat mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Již nyní se připravují pro návštěvníky novinky, první z nich je kontrakt ...


Recept na strop z Klatov 6  fotek

Recept na strop z Klatov

Byly to betonové panely průmyslově montovaných sídlišť, které nás přes všechny výhrady přesvědčily o tom, že z betonu se dají stavět i jiné věci než o ...


BS Klatovy vás zvou na technické školení 1  fotek

BS Klatovy vás zvou na technické školení

V měsíci březnu bude náš partner Betonové stavby – Group s.r.o., Klatovy pořádat dvě technická školení. Zaměřená budou na komínové systémy BLK, PLEWA, ...


Komínový systém PLEWA UniTherm 3  fotek

Komínový systém PLEWA UniTherm

Hlavním předpokladem správné funkce otopných systémů je dostatečný tah komínu, tedy jeho schopnost odvádět spaliny z topeniště do volného prostoru. Ta ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
0
sadSD Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 leossilny
0
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Kapková závlaha Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
Dřezy Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tom
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×