Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kutil radí, s jakými vruty to nezvrtat

Kutil radí, s jakými vruty to nezvrtat
Dřevo je krásný a ušlechtilý materiál. Drobné i větší dřevostavby navozují spojení s přírodou, lahodí oku a pozitivně působí také na naši psychiku. Co může být lepšího než nedělní káva na dřevěné terase? Pokud však použijeme špatnou technologii, dřevo bude rychleji než jiné materiály podléhat zkáze. Podceňovat byť i zdánlivé maličkosti, jakými jsou „šroubky“ a jiná kovová drobotina, se nevyplácí. S vruty od společnosti Fischer zajistíte vaší dřevostavbě esteticky dokonalé příslušenství spolehlivě odolávající všem povětrnostním vlivům.
reklama

Jaké vruty? Vruty nerecyklujte, investujte do nových

Ve snaze na dřevostavbě ušetřit, se mnoho kutilů vydává s baterkou do svých dílen, kde v temných koutech hledají použité vruty a šroubky uschované pro strýčka Příhodu. Ale spojovací technologie prošla za posledních několik let zásadním vývojem a očekávat od vrutů vytažených ze starého altánu zázraky, je zkrátka naivní. Jaké vruty vybrat?

Jsou moderní vruty opravdu tak odlišné? Ano!

Od svých předchůdců se liší téměř vším. Tvarem, použitím, upevněním i materiálem. Práce s nimi je rychlá, zapouštějí se bez otřepů. Jejich předností je ostrý hrot, díky němuž pronikají do dřeva a jiných materiálů skutečně lehce a co je hlavní: ve většině případů bez předvrtání.

Na výrobu se používá kvalitní ocel splňující nejvyšší nároky na pevnost a spolehlivost spojů a stejná péče je věnována také povrchové úpravě. Pokovení zvyšuje jejich odolnost proti rzi, a tak obstojí novodobé vruty i v extrémně vlhkém a mokrém prostředí. Pojďme se na některé z nich podívat zblízka.

Vruty pro terasy

FTS-ST

Možnost využití na terasy, obklady a podobně. Snadno a lehce se zavrtají i do tvrdých dřev. Díky své malé hlavě je vrut na upevňovaném materiálu sotva viditelný a nepůsobí rušivým dojmem. Drážky pod hlavou zajišťují čisté a hladké zašroubování do materiálu. Vhodné do exteriérů nebo stále vlhkých prostor.
Nerez provedení A2.
Rozměry: 5 x 40 – 5 x 80 mm

Vruty pro upevnění patky

FJS-LT

Speciální vruty určené k upevnění dřevěných trámů k patkám pergol, ohradníků či plotů. Unikátní půlkulatý tvar hlavy s Torxem zajišťuje perfektní dosednutí do předvrtaných otvorů v kovových nosnících průměru 6, 8, 10 mm. I tento vrut působí esteticky čistě a je vhodný do vlhkých a venkovních prostor.
Nerez provedení A2.
Rozměry: 7 x 40 a 7 x 50 mm

Vruty pro dřevostavby a podložka k vrutům

FCS-ST, FCS-WT a FWC-CS

Vruty pro dřevostavby, dřevěné krovy, pergoly, altány či pasivní a nízkoenergetické domy. Speciální tvar závitu snižuje tření a umožňuje rychlé zašroubování do materiálu bez předvrtání. Povrchová úprava (žlutý zinek) je navíc ošetřena voskováním, které zajišťuje lehčí a rychlejší zašroubování. K dostání jsou ve dvou variantách: se zapuštěnou hlavou (FCS-ST) a s hlavou talířovou (FCS-WT) v dostupných průměrech 8 a 10 mm a délkách 80 – 400 mm. Dodávány jsou s Torxovou hlavou 40 mm u obou variant a průměrů. K zapuštěné variantě je možnost dokoupení podložky FWC-CS v průměrech 8 a 10 mm.

Všechny vruty mají prohlášení o shodě a certifikáty, které umožňují použití na stavbách.

Kutilův tip!

Pokud hledáte skutečně rychlý vrut, který zajede do materiálu jako nůž do másla, doporučujeme vyzkoušet unikátní superrychlý vrut Power fast od Fischera. Je možné jej používat do měkkého i tvrdého masivního dřeva, dřevotřískových a MDF desek. A to vše samozřejmě bez předvrtání a bez sebemenší námahy.

Vruty Power Fast se vyrábějí v délce 10 až 300 mm a s průměrem od 2 až do 6 mm v nejrůznějších provedeních: s hlavou Pozidriv nebo Torx, s povrchovou úpravou bílý, žlutý zinkochromát a nerez. Povrch je opatřen tenkou vrstvičkou kluzké hmoty, usnadňující průnik do nepředvrtaných materiálů a snižující energetické nároky na šroubování - úspora energie je markantní zejména při použití akumulátorových šroubováků.

Více na www.fischer-cz.cz.

Autor: madl + fischer (text), fischer (foto)

Související články

Chytrý spojovací materiál na nábytek 5  fotek

Chytrý spojovací materiál na nábytek

Při sestavování a montáži nábytku je samozřejmě nezbytné použít spojovací materiál, který umožní jednotlivé prvky udržet tak, aby dlouho sloužily s ...


fischer hmoždinka FID do polystyrenu

Hmoždinka pro izolační materiály FID je vhodná pro polystyrenové desky, desky vyrobené z vysoce odolné PU pěny či styropor. Je vyrobená z nárazuvzdorn ...

I vruty se vyvíjejí 9  fotek

I vruty se vyvíjejí

Pohled do výlohy železářství může laika udivit. Namísto povědomých „šroubů do dřeva“ (správně vrutů) kónického tvaru a s drážkou pro šroubovák jsou vy ...


Video - když vám normální hmoždinky nestačí 1  fotek

Video - když vám normální hmoždinky nestačí

Každý kutil zajásá, když uslyší o novém výrobku, který mu usnadní práci. V tekuté formě už známe více výrobků, k těm posledním patří tzv. tekuté hřebí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×