Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pomůcka do školy i na doma – nůžky Fiskars

Pomůcka do školy i na doma – nůžky Fiskars
Prázdniny už jsou v půlce a je pomalu čas začít vybavovat děti do školy. Aktovka, penál, přezůvky, tužky, pera, vodovky… hlavně na něco nezapomenout! Nůžky jsou nepostradatelnou součástí této výbavy. Investice do kvalitního vybavení se vždy vyplatí, proto ani při výběru nůžek není vhodné šetřit. Dobře tvarovaná rukojeť, kvalitní ocelová čepel a hlavně bezpečnost při práci – to jsou hlavní parametry, které je třeba u nůžek zvažovat.
reklama

Fiskars nabízí kolekci dětských nůžek určených od těch nejmenších až po největší. Nůžky Fiskars určené malým dětem jsou bezpečné zejména díky zakulaceným čepelím. I přes ostrost tak dítěti nehrozí zranění při stříhání. Držadla jsou perfektně tvarována speciálně pro dětskou ruku a navíc lze nastavit přítlak čepelí. Nůžky jsou vyráběné ve Finsku, kvalitní nerezová ocel je švédská. Díky perfektnímu výbrusu je velmi snadné s nimi stříhat a děti pak baví s nimi pracovat.

Nůžky First Fiskars váží pouze 24 gramů, což dětem usnadňuje práci. Provedení nůžek v pestrých barvách je už jen třešničkou na dortu. Fiskars má navíc i nůžky pro leváky, které začal jako první na světě vyrábět v roce 1972 a vyznačují se červenou barvou. Je váš malý umělec snad trošku nepořádník nebo rád pracuje s lepivými materiály? Nevadí! Nůžky Fiskars lze prakticky mýt v myčce na nádobí.

Milují vaše děti příběhy muminků? Pak jistě uděláte dětem radost nůžkami z muminkovské edice. Známá pohádková rodina postaviček Moomin se usadila na rukojetích nůžek Fiskars k potěšení dětí i dospělých. Pohádkoví hrdinové nejsou jen natištěni na povrchu rukojetí, ale díky použití nejmodernější technologie jsou přímo jejich součástí.

Díky tomu jsou barvy skutečně živé a vzory odolné vůči otěru. Nůžky z řady Moomin nejsou jen krásné, ale i vysoce odolné a funkční jako všechny nůžky Fiskars. Nůžky zůstanou ostré, když je občas naostříte v praktickém ostřiči nůžek Fiskars Clip-Sharp.

Zajímavosti z vývoje nůžek Fiskars

Historie společnosti Fiskars sahá až do roku 1649. První nůžky Fiskars pak byly vyrobeny v roce 1832 za majitele společnosti Johana Jacoba Julina, který ve Fiskars položil základy dnes již tradičního důrazu na inovace. Dalším důležitým mezníkem v historii všech nůžek byl rok 1967, kdy Fiskars poprvé vyrobil nůžky s plastovou rukojetí. Přitom typická oranžová barva těchto nůžek vznikla vlastně náhodou.

Designéři se rozhodovali mezi zelenou, černou a červenou barvou držadel. Když byl ale vyráběn první prototyp, zůstal v lisu zbytek oranžové barvy z předchozí výroby a technik, který jeho výrobu zajišťoval, ji použil právě na výrobu prvního prototypu, načež vyrobil další tři v požadovaných barvách. Hlasování ve Fiskars potom rozhodlo, že oranžová vypadá nejlépe. A tak vznikly nůžky, které proslavily společnost Fiskars po celém světě.

Fiskars Orange® - oranžová barva nůžek byla zaregistrována jako ochranná známka v roce 2003 ve Finsku a v lednu 2007 i v USA. Tato historická registrace znamená, že pouze Fiskars smí používat tuto oranžovou barvu na své výrobky.

Autor: Fiskars (tisková zpráva)

Související články

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat? 7  fotek

Jaké vybavení pro školáky budeme potřebovat?

Začátek školního roku je vždy náročný nejen pro školáky druhého stupně a studenty, ale především pro jejich rodiče. Každý školák nebo student potře ...


Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované 11  fotek

Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované

Každý z nás slaví kromě těch státních i svůj vlastní svátek a narozeniny. Kromě těchto dní jsou ještě významné dny, jako např. Mezinárodní den tuleňů, ...


Vyrobte si z papíru taštičku na drobné dárky a šperky 19  fotek

Vyrobte si z papíru taštičku na drobné dárky a šperky

Vybrat dárek pro členy rodiny není zas až takový problém. Horší je to s jejich zabalením. Pokud se jedná o narozeniny či svátek, není toho tolik, v ...


Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More 9  fotek

Šikovné víceúčelové nůžky Cuts+More

Problémem nástrojů, které mají zastávat více funkcí, bývá buď jistá křehkost mechanismu měnícího jejich požití a nebo složitost této přeměny. Nad tako ...


Starý blok v novém kabátu 10  fotek

Starý blok v novém kabátu

V obchodech najdete nepřeberné množství bločků, diářů či zápisníků, přesto to není to ono. Zkuste si vytvořit zápisník, který bude jen a jen váš. A st ...


Fiskars - střihněte si, čím budete stříhat 12  fotek

Fiskars - střihněte si, čím budete stříhat

Zatra, kdo mi zas sebral nůžky ze šuplíku,…ze šití, …z pracovny, ze stolu…. A nevím, odkud všude se ještě nůžky ztratí, zrovna ve chvíli, kdy je nejví ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×