Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Průzkum Pojišťovny Generali

Průzkum Pojišťovny Generali
Pojišťovna Generali si nechala vypracovat průzkum, jehož cílem bylo zjistit, zda jsme stále národem chatařů, co nám to přináší, a jak se ke svým druhým domovům chováme. Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že více než třetina chatařů má zkušenost s loupeží, čtvrtina vykradených dokonce opakovanou.
reklama

Cílem zlodějů bývají většinou předměty, které se dají lehce zpeněžit, např. nářadí a nástroje (28 %), elektronika (20 %) a běžné vybavení domácnosti (20 %). Zloději se také zaměřují na potraviny (24 %) a ošacení (10 %), což naznačuje, že pachatelům nejde jen o peníze, ale také o jídlo a možnost přespání. Hodnota věcí, které jsou při krádeži zničeny, je často vyšší než hodnota těch ukradených. Takovou zkušenost má 35 % dotázaných.

I přes vysoký počet krádeží je ale aktivní ochrana spíše výjimkou, alarm využívá pouze 11 % chalupářů a 18 % nemá chatu zajištěnou vůbec. Většina však spoléhá na bezpečnostní zámek (58 %) nebo mříže a okenice (32 %).
I v době kdy chatu často nenavštěvujete, tam občas zajeďte. Posekejte trávu nebo odkliďte sníh, aby bylo vidět, že je objekt využíván. Nenechávejte v chatě drahé předměty jako např. televizi.

Další možnost ochrany víkendového bydlení představuje pojištění. Podle průzkumu Generali je pojištěno 71 % chatařů. Proti krádeži je však kryto pouze 62 % z nich a proti vandalismu v souvislosti s vloupáním dokonce jen pouhá čtvrtina. Doporučujeme ale zajistit si úplnou ochranu. Na chatu nejezdíte každý den a nemáte ji tolik pod dohledem. Odstranění zanedbaných škod je pak mnohem nákladnější a právě s tím pomůže dobrá pojistka.

Generali proto nabízí pojištění Víkend, které pojistí nejen vaši chatu a vnitřní vybavení, ale i skleníky a jiné vedlejší stavby proti případným rizikům uvedeným ve smlouvě. Pojištění Víkend se vztahuje také na věci, které tvoří vybavení rekreační domácnosti přes elektroniku, sportovní potřeby až po jízdní kola a zahradní a údržbovou techniku. Pojištění se sjednává bez spoluúčasti a jeho součástí je Domovní asistence, která zdarma pomůže v případě havarijní situace.

Více na www.generali.cz.

Autor: Generali Pojišťovna a.s. (tisková zpráva)

Související články

Víte, co byste měli udělat na chatě před zimou, než jí opustíte? 6  fotek

Víte, co byste měli udělat na chatě před zimou, než jí opustíte?

Podzim je ve znamení zazimování zahrad, bazénů a také chat a chalup. Víte, co byste měli dělat, než se s vaším víkendovým domečkem na zimu definiti ...


Chalupa v jižních Čechách 25  fotek

Chalupa v jižních Čechách

Je čas dovolených a mnozí odjíždějí na chaty a chalupy. Zveme vás na návštěvu a třeba také pro inspiraci do jedné chalupy v jižních Čechách.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×