Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Příprava na Dušičky

Příprava na Dušičky

Letos nám Dušičky, neboli den Památky zesnulých, vycházejí na pátek. To znamená, že blížící se víkend věnují návštěvě hrobů svých rodin a blízkých i ti lidé, kteří obvykle příliš často na hřbitovy nechodí. Mnozí se pro věnce, věnečky a kytice zastaví v obchodě. Jiní se do jejich aranžování pustí s láskou doma. Při práci jsou tak v mysli zase s těmi, na které mohou již jen vzpomínat.

reklama

Tradicemi a historii tohoto svátku jsme se na stránkách Českého kutila již poměrně podrobně zabývali. Tak si je připomeňme zde a letos pro své blízké připravme namísto tradičního věnce z chvojí a šišek třeba jednoduchý věneček, zdobený tykvemi a malými dýněmi. Ty k podzimu patří, nejen pro pěkné barvy a tvary, ale i proto, že se i u nás v posledních letech prosazují halloweenské dekorace.

Nicméně, ať zvolíme jakékoliv dekorace, návštěva tichých a malebných hřbitovů, čerstvě upravené hroby s blikajícími světýlky a podzimní atmosféra nás přinutí zastavit alespoň na chvilku hektický běh všedních pracovních dnů, spočinout u rodinných památníčků a v mysli porozprávět s těmi, kteří s námi sice již fyzicky nejsou, ale přesto nás nikdy neopustili.

Také jste svým nejmilejším přinesli nádherné hrnkové chryzantémy? Jsou velmi oblíbenými květinami a již dávno o nich neplatí, že patří k ryze smutečním květinám, kam se kdysi řadily. Jejich zdobná a bohatá květenství však často vedou k tomu, že rostliny v květináči s lehkým substrátem, ve kterém je zakoupíme, rychle vyschnou, a pak jsou nestabilní a často se převracejí. Proto je dobré, vsunout je do obalu, který zatížíme. Často postačí nejprve zatížit jeho dno, nebo naopak zasypat povrch zeminy dekoračním štěrkem, či drobnými oblázky, aby vítr květináč nepřevrhl.

Až upravíte a ozdobíte hroby, zapálíte lampy nebo svíčky a porozjímáte nad koloběhem života, přejeme těm z vás, kdo se na „hroby“ spolu s dalšími lidmi vydáváte daleko od svého bydliště, abyste našli místa odpočinku vašich nejmilejších nepoškozená a v pořádku a aby také vaše cesta domů byla klidná a bez stresů z kolon vozů na silnici.

Autor: HŠ (text), Jiří Jan (foto)

Klíčová slova:


Související články

Dušičkový věneček 8  fotek

Dušičkový věneček

Jako každý rok, tak i letos, nás čeká počátkem listopadu – 2. 11. svátek Památka zesnulých, lidově nazývaný Dušičky. Dnešní dušičkový věneček však pro ...


Pečujte o hrob nejen na dušičky 8  fotek

Pečujte o hrob nejen na dušičky

Památka zesnulých nebo také Dušičky. Tento svátek připadá na 2. listopadu. Prapůvod najdeme u keltů, přesto se slaví po celém světě, třebaže v různ ...


Dušičky 8  fotek

Dušičky

Tak pěkně je pojmenován 2. listopad. Den, v němž již po staletí vzpomínáme na všechny své zemřelé. Dušičky nahradily původní keltský svátek Samhain, k ...


Věnec nejen na advent 15  fotek

Věnec nejen na advent

Adventní neděle je právě dnes a většina z vás zapaluje svíčky na adventních věncích. Několik tipů na jejich přípravu jsme vám už přinesli v našich člá ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×