Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Je to v suchu čili chvála vchodové stříšky

Je to v suchu čili chvála vchodové stříšky
Když člověk stojí před domem - a je lhostejné, zda je to vilka, rodinný domek a nebo panelák - po kapsách štrachá klíče a prší mu přitom za krk, je to nepochybně k zlosti. Už byste chtěli být v suchu a klíče nejsou ani v tašce. A vítr žene slotu do očí a všechno ještě ztěžuje… Konečně. Jak je možné, že jste je přehlédli? Mít nad vchodem stříšku, určitě byste byli méně nervózní. Společnost Lanit Plast jich nabízí několik.
reklama

Vchodová stříška je dobrá věc. Ne všude lze z důvodů architektonických či prostorových vybudovat kryté zádveří, jež problém přechodu z bezpečí domácího prostředí ven, kde běsní nečas, řeší komplexně. Ale i relativně malá stříška vám pomůže najít ty shora zmíněné zatracené klíče. Že se schovají a nebo je prostě při hledání přehlédnete, není signálem vaší plíživé sklerózy, ba ne: je to prostě zákon schválnosti, smiřte se s tím. Stříška ale pomůže. Pod stříškou také, když jdete ven, v pohodě roztáhnete deštník a při návratu ho oklepete, aniž byste přitom zmokli a doma pak dělali na koberci podezřelé loužičky. Oceníte to na podzim, v zimě, stejně jako zjara, ale namočit si i v létě účes na cestě do společnosti, dokáže dámu krutě rozladit a pozor - když bude protivná, zkazí večer všem!

Pečlivost je základ

Snad s výjimkou architektonické památky (ale to by vás jistě nenapadlo, že?) můžete stříšku umístit na jakoukoliv stavbu. Výhodné je, že s její instalací nebudete mít moc práce. Nabídka totiž zahrnuje modely, které koupíte (a to i prostřednictvím internetu) jako celkem jednoduchou stavebnici. Takže potřebovat budete jen metr či jiné měřidlo, tužku, štafle, vrtačku - a to je tak všechno. Předpokladem radosti z výsledku je ovšem nejprve pečlivé zaměření všech montážních otvorů. Vrtání a upevňování konstrukce do hmoždinek je už věcí rutiny. Nakonec z polykarbonátové stříšky odstraníte krycí fólii a dotáhnete šrouby: Jak prosté, milý Watsone!

Když fouká z boku

Výborné u některých typů stříšek je, že vás mohou chránit nejen před vodou, sněhem či kroupami shůry, ale také proti bočnímu větru. Montovat se dají na levou nebo pravou stranu – tak, jak vám to bude prostorově vyhovovat. A samozřejmě volíte si tvar i barvu konstrukcí i samotné stříšky, takže není pravda, že všechny vchody v ulici musí být stejné. A samozřejmě jimi nemusíte chránit jen vchodové dveře – někde tyto konstrukce vybavené jednoduchými západkovými spoji použili nad okna – a vůbec to nebylo špatné. Dobrá zpráva pak je, že za tento velmi efektivní (a někdy i efektní) doplněk nezaplatíte přehnanou cenu.

Samotná montáž

Nejprve obsahu nákupu vybalíte a zkontrolujete, nakolik se obsah shoduje se seznamem částí. Z drtivě převažující zkušenosti by to mělo být v pořádku. A teď samotná montáž: jasně, že jsme nejlepší, ale pro práci se nám bude hodit ještě jeden pár rukou. I pracovní rukavice se nám během montáže mohou hodit. A rozhodně se nic nestane, když plánovanou práci kvůli dešti nebo větrnějšímu počasí odložíme, je totiž zbytečné si dělat život složitější. Samozřejmě na štafle nepolezeme, pokud jsme unavení a nebo se nám motá hlava. Nedáváme si také panáka, aby se dílo podařilo, ale až když se podaří. A ono se podaří, protože stavebnicové stříšky, které Lanitplast nabízí, nejen dobře vypadají a slouží, ale montují se při troše pečlivosti opravdu neskutečně snadno.

Minimální údržba je další plus

Tak, stříšku máme. Déšť ji umyje, ale občas na ní něco upustí letící pták. Když takový dárek přischne, moc parády nenadělá. Stačí ale vzít běžný čisticí prostředek a pak plochu spláchnout vodou. Rozhodně se vyhněme čemukoliv, co obsahuje aceton, nebo co by mohlo stříšku poškrábat.

Jednotlivé typy vchodových stříšek si můžete vybrat na www.lanitplast.cz.

Autor: Jiří Jan (text), LanitPlast (foto)

Související články

Stříška nad vchodem jako ochrana 5  fotek

Stříška nad vchodem jako ochrana

Vchodové dveře, zvláště pokud jsou nové, se snažíte důsledně bránit před špínou, deštěm nebo slunečním zářením. Jednoduchým řešením prevence těchto ...


Plasty pro dům a zahradu - 1.díl 6  fotek

Plasty pro dům a zahradu - 1.díl

O nesporných kvalitách plastů se dnes můžeme přesvědčit na každém kroku. Přicházíme s nimi do styku den co den, aniž bychom si uvědomili jejich význam ...


Plasty pro dům a zahradu - 2.díl 10  fotek

Plasty pro dům a zahradu - 2.díl

V minulém dílu jsme si představili nejběžnější druhy plastů, které nacházejí největší uplatnění v našem domě nebo na zahradě. Dnes se zaměříme na nejz ...


Polykarbonát vede na celé čáře 11  fotek

Polykarbonát vede na celé čáře

Smích patřící apoštolům umělých hmot, jakým byl třeba filmový otec „guma“ z Pelíšků, je dávno pryč. Z počátku měly plasty divnou pověst vyplývající z ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×