Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta?

Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta?

Různé přístřešky a stání pro osobní auta bývají často vyrobené ze dřeva, nejčastěji pak ze smrkového dřeva. Důvod je jednoduchý – stavbu lze poměrně snadno zhotovit i svépomocí, se dřevem se příjemně pracuje a je cenově dostupné. Navíc díky své přirozené kráse na zahradu nebo k domu prostě patří. Aby však taková stavba vydržela dlouho krásná a funkční je nutné zvolit správnou povrchovou úpravu. Jaké ochranné nátěry jsou pro tento typ staveb vhodné vám prozradíme v následujícím článku.

reklama

Dobrá konstrukce stavby je základ

Dřevěné stojny, které nesou celou konstrukci, je nutné řešit tak, aby se dřevo bezprostředně nedotýkalo země a bylo opatřeno ocelovým kováním s trnem. Tento spodní příčný řez je nutné dokonale ošetřit více násobným nátěrem. Teprve po dokonalém zaschnutí nátěru lze upevnit spodní kování. Tento nátěr je opravdu důležitý! Zabrání vyplavování tříslovin z dřevěné konstrukce. Zejména třeba dubové dřevo by bez takovéhoto ošetření mohlo barevně poničit dlažbu nebo jiné podloží, na kterém stavba stojí. Celou dřevěnou konstrukci je pak vhodné opatřit ochranným nátěrem.

Co musí kvalitní nátěrová hmota splňovat?

Protože přístřešky a stání pro auta jsou celoročně vystaveny všem vrtochům počasí – horku, zimě, dešti, větru, je k ošetření nutné zvolit opravdu kvalitní nátěr. Jedině tak bude stavba dokonale ochráněna a my nebudeme mít každoroční práci s obnovou nátěru.

Barva by tedy měla mít neloupavý povrch, jaký zajišťují slabovrstvé lazury. Zároveň můžete zvolit nejnovější typy barev, které slouží k extrémní penetraci, základ a zajistí příjemný povrch, a to všechno při dokonalém vykreslení struktury dřeva.

Pro snadnou práci a dokonalé ošetření zvolte SOKRATES Sedláckou barvu

V současné době na našem trhu nabízí nejmodernější vlastnosti, které jsou na nátěrové hmoty kladené asi jediná barva. Tou je SOKRATES - Sedlácká barva. Je po právu označována za nátěrovou hmotu nové generace. Použití jednoho druhu barvy zajistí:

  • extrémní penetraci
  • základ
  • dokonalý vrch
  • detailně vykreslí strukturu dřeva, zcela bez loupání.

Sedláckou barvu lze aplikovat na dřevo, minerální podklady, sklo, předešlé nátěry a plasty PVC – zde je nutné však nátěr na malém kousku zkusit. Výborná je také na kovové podklady. Není ale antikorozní barvou. Sedláckou barvu lze zakoupit ve standardních odstínech, nebo tónování. Sedlácká barva je krycí nátěr určený na vchodové dveře, okna, obložení budov, přístřešky pro auta s vysokou barevností.

Dokonalou penetraci dřeva zajistí SOKRATES Lazurit FORTE

SOKRATES Lazurit FORTE je vodou ředitelná slabovrstvá lazura, která vyniká extrémní penetrací do dřeva. Je vyrobena na bázi modifikovaného lněného oleje a transparentních oxidů železa. Obsahuje standardně UV filtr. Ošetřený povrch trvale ochrnání před napadením houbami a plísněmi. Brání jejich prorůstání do dřeva.

Lazura je určena k základním a vrchním nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, srubů a roubenek. Aplikuje se především štětcem, nebo válečkem tak, aby se nevsáklá lazura postupně stahovala. Tím dosáhnete povrchu s minimální tloušťkou a maximální životností. Nátěr se provádí na suché, očištěné a odmaštěné dřevo ve dvou vrstvách. Druhý nátěr je konečným nátěrem. Nátěr zasychá 24 až 48 hodin. Zejména u tvrdých dřev první nátěr nařeďte vodou + 50 %. Mezi nátěry je vhodný lehký přebrus. Povrch dřeva je transparentní, příjemně matný a líbivý. Ochrana dřeva je dokonalá a dlouhodobá. Na stání pro auta více jak 10 let. Na krytých částech trvalá.

Tato slabovrstvá lazura je také vhodná jako první nátěr doplněný nátěr vrchní další nátěrovou hmotou. Pokud jste dřevo na přístřešku a stání pro auta ošetřili jedním nátěrem slabovrstvou lazurou SOKRATES lazurit FORTE, můžeme jako vrchní nátěr použít silonorstvou lazuru. Ta zajistí dokonalý neloupavý povrch téměř voskového vzhledu.

Ochranu před UV zářením a dřevokaznými chorobami zajistí SOKRATES Lazurit Plus

SOKRATES Lazurit plus je slabovrstvá vodou ředitelná lazura na bázi uretanizovaného hybridního alkydu. Skvěle penetruje dřevěný podklad a obsahuje také účinný UV filtr a prostředky zajišťující odolnost povrchu k plísním a houbám.

Aplikuje se nejlépe štětcem, nebo válečkem. Nátěr poskytuje sametový, na omak velmi příjemný povrch. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách v časovém odstupu 12 až 24 hodin s lehkým mezibrusem. Lazurit PLUSmá vynikající životnost. Podle namáhání 5 až 10 let. Lazurit plus, ale i silnovrstvou akrylátovou lazuru, je výhodné nanášet na první zaschlý nátěr Lazuritu FORTE. Tím získáte neloupající se, dokonale hladké a příjemné povrchy s extrémní životností.

Dokonalý povrch příjemný na omak zajistí SOKRATES Olejová lazura DŘEVO

Olejová lazura SOKRATES je rozpouštědlová lazura na bázi lněného oleje a transparentních oxidů železa. Obsahuje UV filtr a dokonale ochrání dřevěný podklad před dřevokaznými houbami.

Aplikuje se ve dvou vrstvách a je určena pouze pro použití v exteriéru. Olej povrch dřeva hluboce penetruje. Je nutné počítat s pomalým zasycháním, až 24 hodin. Samotný povrch je pak dokonalý, na omak příjemný, není suchý, je voskový, a zvláště silně odpuzuje vodu. Životnost olejové lazury je podle stupně namáhání až 10 let. Na otevřené konstrukce, jakými jsou přístřešky a podobně, je naprosto ideální.

Bližší informace o produktech získáte na: www.barvy-sokrates.cz, nebo info@barvy-sokrates.cz

Autor: Andrea, Building Plast (text), Building Plast (foto)

Klíčová slova:


Související články

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES 6  fotek

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES

Dřevěný zahradní dřevěný nábytek je nejčastěji vyroben z tropických dřev jako je teak, bankirai a podobně. Ale také stále častěji, z kvalitního a d ...


Nátěry extrémně namáhaných dřevěných povrchů zvládnete se Sedláckou barvou. Zasoutěžte si o ni! 2  fotek

Nátěry extrémně namáhaných dřevěných povrchů zvládnete se Sedláckou barvou. Zasoutěžte si o ni!

Jaro je jako stvořené k renovacím, úpravám a novým projektům. K tomu patří i barvy, nátěry a lakování všeho druhu. Ať už se chystáte renovovat star ...


Dřevěné ploty 7  fotek

Dřevěné ploty

V současné době se oplocení rodinných domů převážně skládá z betonové nebo kamenné podezdívky a dřevěné nebo kovové výplně. Dřevěné oplocení je dne ...


Snadná renovace nátěrů dřeva s výhrou barev SOKRATES! 3  fotek

Snadná renovace nátěrů dřeva s výhrou barev SOKRATES!

Prakticky každý dřevěný povrch potřebuje čas od času zrenovovat. Obrousit, vyspravit a znovu natřít. Péče o dřevěné povrchy se rozhodně vyplácí – d ...


Sedlácká barva je jiná, už žádná dřina! Nátěry dřeva zvládne neuvěřitelně jednoduše a lehce. 3  fotek

Sedlácká barva je jiná, už žádná dřina! Nátěry dřeva zvládne neuvěřitelně jednoduše a lehce.

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. ...


Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch 6  fotek

Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. ...


Sokrates dobrý „parťák“ na nátěry dřeva – Sedlácká barva 4  fotek

Sokrates dobrý „parťák“ na nátěry dřeva – Sedlácká barva

Povrchová úprava dřeva, zejména pro venkovní prostředí, není jednoduchá záležitost. Než si zvolíme ten nejvhodnější nátěrový systém, musíme mít na ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×