Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat bazénové zastřešení

Jak vybrat bazénové zastřešení

Bazénové zastřešení představuje dobrou investici. Je spojena se spoustou pozitivních stránek. Tou zásadní je bezesporu prodloužení sezóny až na devět měsíců. K dalším pak patří i ochrana před nečistotami, což je spojeno s menší potřebou údržby, nižšími náklady péče, lepší kvalitou vody i její vyšší teplotou. Také chrání děti před pádem do bazénu. Rozhodli jste se pro zastřešení bazénu? A víte, jak ho vybrat?

reklama

Vybrat si dobře bazénové zastřešení je nesmírně důležité, protože pokud si vyberete špatně, nevyplatí se vám to. Při výběru zastřešení bazénu je nezbytné, aby zastřešení vyhovovalo vaší finanční situaci, plnilo svou funkci a ladilo také i se vzhledem bazénu.

Výběr typu bazénového zastřešení

Existuje několik druhů zastřešení bazénů. K těm nejčastějším variantám patří posuvné systémy. Takovéto systémy jsou velmi variabilní. Tvoří je několik částí, které se do sebe zasouvají. Jejich velkou výhodou je snadná manipulace. Dalším pozitivem je i to, že zde vzniká tzv. skleníkový efekt, v jehož rámci je voda v bazénu ohřívána sluncem, i když venku je zima.

Typ výplně zastřešení bazénu

Výplň zastřešení se vyrábí z polykarbonátu. Na výběr máte mezi dutinkovou výplní a plnou výplní. Plná výplň vypadá jako plné sklo a vypadá také i luxusně. Je také mnohem dražší. Dutinková výplň je cenově výhodnější varianta. Navíc umožňuje rychlejší ohřev vody. Další výhodou dutinkové výplně je i její méně náročná údržba a delší udržení optimální teploty vody. Jde o lepší volbu i v případě odření. Běžný škrábanec na něm není vidět. Vybrat si můžete z několika barev. Na její životnosti je rozhodující její tloušťka. Aby vám bazénové zastřešení dlouho vydrželo, vybírejte si jeho výplň minimálně o tloušťce jednoho centimetru.

Kolejnice a kolečka

Vybírat si můžete i mezi tím, zda vaše bazénové zastřešení bude bezkolejnicové anebo naopak s kolejnicemi. Pokud se rozhodnete pro kolejnice, mělo by jít o oboustranné a pochozí kolejnice. Ty umožní zastřešením šoupat na obě strany a přes kolejnice pohodlně chodit. Kolečka by měla být na ložiskách, aby déle vydržela a nezačala brzy drhnout.

Výška zastřešení

Při výběru toho správného zastřešení bazénu, nepodceňujte ani jeho výšku. Zastřešení může být nízké, ale i vysoké. Vysoké zastřešení vám umožní, abyste pod ním mohli stát. Tato možnost pak umožňuje bazén užívat i v době, kdy už bazénová sezóna všeobecně skončila. Nevýhodou vysokého zastřešení je poměrně vysoký požadavek na prostor. Za bazénem je vždy nutné nechat dostatek místa pro odsunutí zastřešení. Nutno je počítat také alespoň s půl metrem na každé straně. Může rovněž překážet ve výhledu. V případě, že se rozhodnete pro nízké zastřešení bazénu, pro lepší přístup zvažte boční vchod, který vám umožní snadný přístup do vody.

Zámek u bazénového zastřešení

Nepodceňujte potřebu zámku u bazénového zastřešení. Mohlo by se zdát, že jde o zbytečný detail, ale není tomu tak, je ve skutečnosti velmi důležitý. Aby byl bazén stoprocentně bezpečný, musí být zamčený, čili musí být opatřen zámkem. Zamčený bazén je důležitý pro bezpečnost vašich dětí a před rizikem, že by se v něm mohli utopit vaše zvířecí miláčci. Zámek rovněž váš bazén chrání před nezvanými hosty.

V neposlední řadě je na vás, abyste se rozhodli, jestli si pořídíte nějaké sériově vyrobené zastřešení, zde však hrozí celá řada úskalí. Zastřešení nemusí sedět na váš bazén a při jeho montáži se můžete i dost zapotit. Nebo se rozhodnete pro bazénové zastřešení vytvořené přímo na míru, které vám dává jistotu, že padne jako ulité. Pokud je to možné, nad zastřešením bazénu byste se měli zamyslet ještě před zahájením stavby.

Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Zastřešení bazénu 4  fotek

Zastřešení bazénu

Zastřešit, či nezastřešit? To je otázka, kterou si klade mnoho majitelů venkovního bazénu. Odborníci se shodují na tom, že zastřešený bazén má mnoho v ...


Zastřešení bazénu a venkovního posezení 7  fotek

Zastřešení bazénu a venkovního posezení

Zastřešit venkovní bazén znamená prodloužit nejméně o měsíc plaveckou sezónu: voda tak rychle nechladne, ušetříte za čištění vody a na hladině nebu ...


Provoz a údržba bazénu 17  fotek

Provoz a údržba bazénu

Rozhodli jste se pro bazén, vybrali jste si typ, velikost i firmu nebo již máte bazén postavený. Tím ale začínají nejen radosti z koupání a relaxac ...


Jak udržet vodu v bazénu čistou 5  fotek

Jak udržet vodu v bazénu čistou

Každý chce mít ve svém bazénu čirou čistou vodu bez bakterií, virů, plísní, kvasinek, řas a hub. Proti tomu všemu, co vodu přirozeně znečišťuje, pomáh ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×