Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak umýt auto (nejen) na Dakaru

Jak umýt auto (nejen) na Dakaru

Dakar, Dakar, Dakar, slovo, které nyní slyšíme na každém kroku, když zabrousíme do motoristického sportu. Největší rallye Dakar skončila. České pole se během závodu hodně změnilo a mnoho závodníků vypadlo. Když vidím vybavení některých zahraničních týmů a našich, nedá se to ani srovnat. O to houževnatěji naši k závodu přistupují. Velký obdiv patří všem, kteří se tak těžkého závodě zúčastnili a snažili se získat co nejlepší pozici v závodě. Mezi ně patřil i tým Bugyrra Racing. Pár etap jsme sledovali Martina Kolomého v kategorii kamionů.

reklama

4. etapa prověřila týmy naplno.

Martin Kolomý dojel ve čtvrté etapě na třetí pozici, když nestačil pouze na vedoucího Nikolaeva na Kamazu a Villagru na Ivecu. Etapu chválil „Etapa to byla nádherná, byl tam krásný začátek na pláži, který na Dakaru ještě nikdy nebyl. Tato nová věc s paralelním startem dvou kamionů mě hodně potěšila, protože jsme ho vyhráli. Jinak opravdu krásný hory, řečiště. Auto funguje, i když na něm musíme ještě něco doladit. Těším se na zítra,“ komentoval čtvrtou etapu Kolomý.

8. etapa - Kolomý i bez spojky zajel pátý nejrychlejší čas!

Martin Kolomý se musel během osmé etapy opět potýkat s technickými problémy. Dokázal si s tím ovšem poradit výborně a do cíle dorazil na páté pozici. Do top 10 už mu nyní chybí „pouhé“ dvě hodiny. Nakonec ale i přes tyto potíže dojel na pátém místě. „Maratonská etapa byla nádherná. Jelo se po tratích, které mi vyhovujou. V první půli dnešní etapy se nám dostal prach do spojky a začali jsme mít velký problémy, jsme strašně rádi, že jsme v cíli. Měli jsme i pár výletů z trati, někdy velká zábava. Opravdu se pořadatelům tato etapa povedla,“ říkal v provizorním bivaku Martin Kolomý.

Jak umýt auto? Síla lidí i techniky

Síla lidí, jejich odhodlání, jejich houževnatost, ale i maximální snaha udržet techniku v pořádku je neuvěřitelná. Proto není divu, že využívají profesionální techniku i při čištění aut.
Tým Bugyrra Racing si letos pochvaluje vysokotlaké čističe od Kärcheru, které mezi jednotlivými etapami usnadňují očistu vozu. „Určitě to je pro kluky mechaniky ulehčení,“ říká sám Martin Kolomý.
Tlakové myčky Kärcher jsou špičkou v oblasti jak umýt auto. Nenechávají nic náhodě, žádná nečistota je nepřekvapí, síla paprsku je variabilní, a tak se snadno přizpůsobí čištěnému povrchu.

Pro letošní rok, stejně jako v předchozích letech, Kärcher vybudoval na některých etapách i čisticí stanice, které pomáhají závodníkům udržet auta, motorky či čtyřkolky čisté. Jak umýt auto? Prach, špína, bláto, to vše jsou jen části toho, s čím se musí závodníci potýkat. Jak řek sám Martin Kolomý s úsměvem „…když jsem projížděl bahnitým terénem a přední sklo bylo tak zablácené, že to stěrače ani nestíhaly setřít, v ten moment by se určitě myčka od Kärcher hodila.“ To je právě ten důvod, proč se již před několika lety rozhodl Kärcher touto formou pomáhat. Mycí stanice na vybraných etapách usnadňují závodníkům očistu. S čistými stroji se pak mnohem lépe závodí.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Martin Kolomý i Martin Šolty, oba piloti týmu Tatra Buggyra Racing nakonec zdárně dojeli do cíle i poslední etapy, i když Martin Kolomý s velkými technickými problémy (na začátku závěrečné speciálky mu praskl kardanový kříž a museli závadu odstranit, aby nebyli ze závodu vyřazeni a stihli dojet do cíle ve vymezeném čase). Bylo z toho konečné jedenácté a pro Šoltyse dvanácté místo.

A my gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na na 41. ročník, který již nyní avizuje zajímavé změny.

Autor: Kärcher (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Chystáme se na Dakar 5  fotek

Chystáme se na Dakar

Do největší rally zbývají již dny. Jak se naši chystají na Dakar 2018? Co je u nich nového? Zeptali jsme se Martina Kolomého z Buggyra Racing.


Moderní sklo v architektuře pro nás není překážkou 8  fotek

Moderní sklo v architektuře pro nás není překážkou

V moderní architektuře čím dál častěji využíváme velké prosklené plochy. Místnosti tak mají daleko více přirozeného světla, což působí na dobrou ná ...


Jak připravit auto na blížící se zimu? 11  fotek

Jak připravit auto na blížící se zimu?

Blížící se zima nám nutně připomene, že je nejvyšší čas na ni připravit i naše auto, abychom pak nemuseli po ránu ve vánici lomit rukama, že jsme t ...


Jak vyčistit interiér auta? 7  fotek

Jak vyčistit interiér auta?

Je po prázdninách. Děti brečí, rodiče se radují. A tatínci obzvlášť. Dva měsíce museli ve zpětném zrcátku trpělivě sledovat, jak jejich ratolesti k ...


 6 důvodů proč čistit s Kärcher Full Control 6  fotek

6 důvodů proč čistit s Kärcher Full Control

Jarní úklid umí být pěkná otrava. Špína, kterou jsme nestihli uklidit na podzim, spolu s tou zimní drží jak helvétská víra a vy mobilizujete rodinn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×