Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak udržet dřevěnou podlahu perfektní po dlouhá léta?

Jak udržet dřevěnou podlahu perfektní po dlouhá léta?

Dřevěná masivní podlaha je skutečnou perlou dokonalosti v každém interiéru. Pokud o jejím pořízení uvažujete nebo dokonce již dřevěnou podlahu ve svém bytě máte, pak jistě oceníte rady a tipy, jak ji udržet po dlouhá léta v perfektním stavu. Stačí dodržet pět jednoduchých zásad.

reklama

1) Výběr dřeviny na míru vašim potřebám

Základním předpokladem pro to, aby dřevěná podlaha zůstala dlouhé roky krásná je již její samotný výběr. Pro každou místnost a účel je vhodný jiný druh dřeviny. Základním kritériem pro výběr je míra a typ zátěže masivní podlahy. Dále pak samozřejmě přihlédněte k vzhledu podlahy. Roli také jistě budou hrát finance. V hodně exponovaných místech, jakými jsou například kuchyně nebo obývací pokoj však investici dobře zvažte. Zde je namístě volit kvalitnější hustší dřeviny.

Ideální podlahovou krytinu v kuchyni a obývacím pokoji představuje dubová podlaha nebo podlaha z jasanu. Dětské hry a dovádění v dětském pokoji s přehledem zvládne i měkčí dřevina jako borovice nebo modřín. Do ložnice nebo pokoje pro hosty je vhodné i měkké dřevo, jakým je smrk.

Masivní podlahy FeelWood nabízí řešení pro každý prostor.

2) Odborná pokládka je klíčem ke kvalitě

Pokud vyberete sebekvalitnější dřevěnou podlahu, ale podceníte její pokládku, pak si můžete v budoucnu zadělat na pěkné problémy. Masivní podlahu by proto měli pokládat proškolení odborníci.

Ti si dokáží poradit s pokládkou podlahy v jakémkoliv prostoru, zvolí nejvhodnější typ pokládky. Dřevěnou podlahu lze pokládat třemi způsoby:

  • pomocí sponek
  • šroubováním
  • lepením

Každý způsob pokládky má své opodstatnění v daném prostoru a má svá specifika, které odborník hravě zvládne. Díky odborné pokládce nehrozí deformace podlahy vlivem „pracování dřeva“. Nevzniknou nevzhledné spáry, do kterých zatéká voda a drží se v nich prach a špína, nebo naopak vyboulení podlahy. Nehrozí křivé položení, které kazí celkový dojem z krásné podlahy.

3) Povrchová úprava podlahy

Aby podlaha byla dlouho krásná měli byste zvolit správný povrch a ošetření pochozí vrstvy podlahy. Pochozí vrstva je nejvíce namáhaná a správné ošetření zabrání vzniku prasklin a škrábanců. Nejoblíbenějším typem povrchové úpravy dřeva je olejování a lakování. Dále lze zvolit například kartáčování, které dodá dřevu nádech starších dob. Kartáčování je ideální do retro interiérů. Není však příliš vhodné do bytů, kde jsou domácí mazlíčkové a malé děti.

4) Předcházejte škrábancům a skvrnám

O dřevěnou podlahu, stejně jako o ostatní podlahové krytiny, je nutné průběžně pečovat. Zabraňte trvalému výskytu drobného písku, kamínků a hrubších nečistot na podlaze. Chůze ve venkovních botách s hrubou podrážkou také dřevěné podlaze nesvědčí. Nečistoty se dále roznášejí po celém povrchu a mohou zapříčinit vznik škrábanců a rýh.

Také různé skvrny nenechávejte na podlaze dlouho působit. Je dobré je setřením odstranit. Skvrny páchají škody zejména ve spárách.

V konečném důsledku, pokud dojde k hrubšímu poničení dřevěné podlahy škrábanci, rýhami a špatně odstranitelnými skvrnami, musí přinést řešení obroušení pochozí vrstvy a nové povrchové ošetření.

Dřevěné podlahy však mají tu výhodu, že veškeré šrámy, které během svého používání podlaha utrpí, lze jednoduše opravit.

5) Běžná péče o dřevěnou podlahu

Péče o dřevěnou podlahu je velmi jednoduchá a snadná. Lze říci, že je prakticky nejsnadnější ve srovnání s dalšími podlahovými krytinami. Nejvhodnější je suché čištění – to znamená zametení nebo vysání výkonným vysavačem. Není dobré dřevěnou podlahu příliš přemokřovat častým vytíráním. Podívejte se na instruktážní video, jak o dřevěnou podlahu pečovat a jak odstranit i ty nejodolnější skvrny.

Více informací o dřevěných podlahových krytinách naleznete na www.feelwood.cz.

Autor: Serafin Campestrini, s.r.o. (text, video, foto)

Klíčová slova:


Související články

Dokonalá dubová rustikální podlaha i do moderního interiéru 4  fotek

Dokonalá dubová rustikální podlaha i do moderního interiéru

Perfektní vzhled, dlouhá životnost a na první pohled jedinečnost a neotřelost. To vše se snoubí v dubové rustikální podlaze. Přitom rozhodně nemusí ...


Dřevěná masivní podlaha FeelWood s vámi projde dlouhá desetiletí. A zůstane pořád stejně krásná! 6  fotek

Dřevěná masivní podlaha FeelWood s vámi projde dlouhá desetiletí. A zůstane pořád stejně krásná!

Dřevěná podlaha dává a nebere si skoro nic. Masivní dřevěnou podlahu si pořídí zejména ten, kdo dokáže ocenit přírodní materiály, nadchne se pro je ...


Dřevěné podlahy z masivního dřeva 7  fotek

Dřevěné podlahy z masivního dřeva

Způsob montáže dřevěné podlahy z masivního dřeva FeelWood lze rozdělit do tří kategorií. Montáž šroubováním na klasický dřevěný rošt, montáž pomocí ...


Kategorie a členění dřevěných podlah 10  fotek

Kategorie a členění dřevěných podlah

V dnešní přetechnizované době plné umělých náhražkových materiálů se přírodní dřevo stává stále více žádaným artiklem. Opět se vrací do našich domo ...


Kolik stojí masivní dřevěná podlaha? 2  fotek

Kolik stojí masivní dřevěná podlaha?

Masivní dřevěné podlahy jsou stále více oblíbené a v poslední době nastává jejich velký comeback. To vědí i v SECA Borohrádek – výrobce masivních p ...


Renovace masivní dřevěné podlahy 6  fotek

Renovace masivní dřevěné podlahy

Každá podlaha má svou životnost a nejinak tomu je i u dřevěných podlah. To, aby vám dřevěná podlaha vydržela krásná a bezchybná desítky let, závisí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
0
Soutěž o novou podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jana
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×