Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak se v bazénu koupat levněji

Jak se v bazénu koupat levněji
A nejen levněji, ale také ohleduplněji k životnímu prostředí. Vtip spočívá v tom, zda dokážeme využít síly slunečních paprsků, kterou tato hvězda tak marnotratně všude šíří. Můžeme je zapřáhnout prostřednictvím solárního programu Marimex Ekosun.
reklama

Moderní technologie může výrazně zredukovat významnou položku spojenou s provozem našeho bazénu. Náklady vložené do solárního ohřevu vody se podle dosavadních zkušeností vrací již v prvním roce používání.

Základem je solární plachta

Co to je? Nic jednoduššího, než „poklička“, která má bránit tepelným ztrátám. Přes den se voda v bazénu dobře prohřeje, ale v noci, kdy teplota prostředí klesne, utíká do okolí i teplo z vody v bazénu. Ten jev známe všichni a ranní koupel pak může být až příliš osvěžující… Když bazén překryjeme solární plachtou, teplo nám neuteče, zároveň se voda nebude tak odpařovat a my na ní (i související bazénové chemii) docela dost ušetříme. A to už není řeč o nečistotách napadaných do vody a utopeném hmyzu, ani o faktu, že v zakrytém bazénu případné řasy rostou pomaleji.
Jenže není poklička jako poklička a plachta jako plachta, protože ta od Marimexu se na první pohled podobá známé bublinkové fólii. Když bazén nepoužíváme a plachta je na hladině, jednotlivé bubliny působí jako lupa, koncentrují sluneční paprsky a významněji vodu prohřívají, podobně jako fakt, že plachty mají tmavou barvu (modrou nebo černou), která víc slunce přitahuje. Je to chytré, jednoduché a funguje to.

Je libo se osprchovat?

Proč ne, i o to, a abychom přitom nedrkotali zuby, se postará solární systém. Osprchováním před vstupem do bazénu snížíme jeho znečištění a opět spoříme ne zrovna lacinou bazénovou chemii. Solární sprcha Marimex Ekosun přitom funguje stejně jednoduše, jako zmíněná plachta: studenou vodu napuštěnou v zásobníku slunce prohřeje až na pětapadesát stupňů. Chce to jen pro ni najít nestíněné místo chráněné před větrem.

Na vodu v bazénu s kolektory

Solární kolektory se značkou Ekosun existují v několika variantách. Pokud je koupíme, budeme mít koupání bezesporu příjemnější a sezonu o poznání delší. Zařízení dokáže bazén ohřát o šest stupňů a to se už pozná, ne každý z nás je zrovna otužilec. Kolektor, respektive ohřevovou jednotku od Marimexu se jen připojí na filtraci bazénu. A nemusí jít o velký bazén, zařízení je vhodné i pro „dětská plivátka“ od objemu čtyř krychlových metrů.

Pro menší bazény je vhodný kruhový solární ohřev Pyramida se spirálou. Pro ty větší s pískovou filtrací Marimex nabízí solární ohřev Ekosun Slim s dvěma velikostmi slunečních panelů. Slunce je přitom neúnavné a pracuje pořád, riziko poruchy systém je minimální, všechno to nezabírá moc místa a zapojit můžeme několik jednotek za sebou, takže se voda v bazénu bude ohřívat rychleji. Není to dobrý recept na léto, které se zatím hlásí spíše jako deštivé a nikoliv zrovna přehřáté?

Více na www.marimex.cz.

Autor: Jiří Jan a Marimex CZ s.r.o. (text), Marimex CZ s.r.o. (foto)

Klíčová slova:


Související články

Od jara až do podzimu ve vodě. Protáhněte si koupání až o čtyři měsíce! 7  fotek

Od jara až do podzimu ve vodě. Protáhněte si koupání až o čtyři měsíce!

Sledujte předpověď počasí a snažíte se odhadnout, jak moc budou prázdniny přát pobytu na zahradě v bazénu? Léto v našich klimatických podmínkách ne ...


Jak udržet nadzemní bazén čistý 3  fotek

Jak udržet nadzemní bazén čistý

V letních vedrech přijde jistě vhod vlastní bazén na zahradě. Ať v zapuštěné nebo nadzemní podobě. Aby koupání v něm bylo skutečně příjemné, je zapotř ...


Solární plachta na bazén aneb i jednoduché věci fungují skvěle 4  fotek

Solární plachta na bazén aneb i jednoduché věci fungují skvěle

Někdy je léto prostě takové jako letos: sluníčko se ukazuje jen nakrátko, vítr po zahradě rozfoukal posekanou trávu a ještě se vyrojí jepice. Všech ...


Novinky pro zahradu 6  fotek

Novinky pro zahradu

Práce na zahradě jsou v plném proudu, a tak všichni víkendoví zahradníci i majitelé domků a chat ocení novinky, které pro zahradní sezonu 2009 přichys ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×