Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lepidlo v tubě se samospouští Pattex - lepení lišty

Lepidlo v tubě se samospouští Pattex - lepení lišty
Potřebujete k dřevěnému obložení na stěně nebo na podlahu přilepit lištu a nechce se vám kvůli tomu kupovat velké balení lepidla a ještě pistoli na kartuše, protože myslíte, že ji použijete jednou a pak vám bude doma jen překážet? Právě pro vás je vhodné lepidlo v tubě se samospouští Pattex power fix.
reklama

Možná se vám to stalo také, koupili jste si kartuši s lepidlem, popřemýšleli, kde všude se dá využít, nasadili do pistole a pak si málem vykloubili palec při jeho vytlačování. Mě se to takhle párkrát povedlo a ještě ke všemu mi zbytek lepidla v kartuši zatvrdnul, takže jsem ho kus vyhodila. Lepidlo v tubě se samospouští by mělo tyto problémy hravě obejít.

Lepidlo je určeno pro lepení takových spojů, kdy jeden z povrchů je savý. Povrch lepených částí nejprve očistěte a odmastěte.Pokud lepíte rychle absorbující materiály, navlhčete povrch vodou z rozprašovače nebo vlhkým hadříkem.Pět až deset minut po aplikaci je ještě možné upravit polohu spoje.

Příprava tuby s lepidlem

Odstraňte červený uzávěr a odlomte plastovou pojistku, otočte šipkou o 90 stupňů doleva a červeným pohyblivým vroubkovaným dávkovačem nastavte požadované dávkování.

Lepidlo aplikujte zmáčknutím červené spouště. Po aplikaci otočte špičku zpět o 90 stupňů a nasaďte červený uzávěr. Zbytky lepidla odstraňte ihned navlhčeným hadříkem.

Lepení

Naneste lepidlo na jeden z lepených povrchů buď ve formě bodů pro vyhlazení nerovnoměrných povrchů, ve formě vlnky pro vyšší počáteční pevnost na širší povrchy, nebo jako rovné pruhy na menší povrchy. Lepené předměty přitiskněte k sobě, případně upravte jejich vzájemnou polohu.

Na fotografiích vidíte, jak přilepit zakončovací dřevěnou lištu na laminátovou podlahu a přechodovou lištu na místo, kde se setkává dlažba s laminátovou podlahou.

Více o použití lepidel Pattex se dozvíte na www.pattex.cz

Autor: Henkel (text a foto)

Související články

Pro snadné lepení v interiéru 3  fotek

Pro snadné lepení v interiéru

Montážní lepidla jsou nezbytnými pomocníky na stavbě, při rekonstrukcích či opravách. Spolehlivě nahradí hřebíky, šrouby i hmoždinky. Ovšem standar ...


Přilepit světlo na strop? Snadno! 6  fotek

Přilepit světlo na strop? Snadno!

Strop a svislé stěny jsou plochy, na které se hůře lepí. Zejména strop vyžaduje spíše zkušenou ruku odborníka. Vrtat do stropu a ukotvit světlo můž ...


Místo vrtačky a šroubováku - lepidlo Pattex 6  fotek

Místo vrtačky a šroubováku - lepidlo Pattex

Obecně se lepení těšilo menší důvěře než klasické spoje, a když někdo použil sousloví „tekuté hřebíky“, mělo ho okolí v lepším případě za vtipálka. V ...


Kotvíme chemicky 18  fotek

Kotvíme chemicky

Chemie nás obklopuje na každém kroku. Je schovaná v mnoha obalech a skupenstvích, tvarech a vůních. Ve stavebnictví stejně jako v domácím kutění nám m ...


Makroflex, lepidlo na polystyrén 3  fotek

Makroflex, lepidlo na polystyrén

Ze všech stran na nás útočí informace a doporučení, jak šetřit energii. Jednou z možností je zateplování obydlí, chalup, zahradních domků, ale třeba i ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×