Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak napravit zkažený žaludek

Jak napravit zkažený žaludek

Vědět, jak napravit zkažený žaludek, je v období Vánoc a oslav příchodu nového roku užitečné. Jde o náročné období, kde se jí spousta těžkého jídla a pije se různý alkohol. Tělo tedy dostává pořádně zabrat, a ne vždy to ustojí. Víte, že jedním z nejčastějších příjmů v nemocnici v období Vánoc jsou právě zkažené žaludky, žlučníkové záchvaty a podrážděné slinivky? Máme pro vás rady a tipy, jak takový zkažený žaludek, napravit.

reklama

Jak napravit zkažený žaludek

Jak napravit zkažená žaludek, který se zmítá na vlně nevolnosti? Svůj zkažený žaludek, který jste si rozhodili nadměrnou konzumací jídla a alkoholu, si udobříte, když nastolíte šetrnou dietu založenou na jemných kuřecích vývarech, ovoci a zelenině. V žádném případě žaludek však nenechávejte prázdný. I když to moc nejde, snězte alespoň rohlík nebo suchar. Žaludek zklidníte i popíjením zázvorového čaje s medem a citronem nebo mátového a meduňkového čaje. Zklidňující účinky má na žaludek dokonce i nepříliš zdravá Coca-Cola, ale pozor, vypít můžete jen půl sklenice. Pokud vám není přímo špatně, ale cítíte se plní, trávení vám podpoří malá Plzeň. Pozor ale, skutečně musí jít o sklenici dvanáctky Plzeňského Prazdroje. Jen ta totiž dokáže stabilizovat překyselený žaludek.

Jak zklidnit pálení žáhy

Žáha začne pálit obvykle z přemíry alkoholu, a to především z bílého vína. Pálení žáhy však může způsobit i káva, konzumace příliš tučných jídel, buchet, cukroví, koláčů, čokolády, citrusů a kouření cigaret. Pálení žáhy je spojeno se zpětným návratem kyselého obsahu žaludku do jícnu. Tam kyseliny bolestivě podráždí sliznici jícnu. V případě, že máte k pálení žáhy sklon, bylo by nejlepší se takového přejídání vyvarovat. Jestli si však nedovedete pomoci, tak se alespoň dopředu dobře zásobte antacidy. S překyselením žaludku vám může pomoci napití se vlažné vody, ulehnutí do polohy, v níž bude horní část těla výše než ta dolní a snězte jedno oloupané červené jablko.

Po přejedení se může objevit i průjem

Když už toho má tělo dost, může reagovat různým způsobem. Jedním z obranných mechanismů těla je i průjem. Organismus se tak snaží velmi rychle zbavit toxických látek. Průjem je tím nejlepším nástrojem. Pokud netrvá více než dva dny, nasaďte dietu, která je založená na dostatečném příjmu tekutin (vhodné je popíjení čaje a minerálek) a hovězím vývaru, starých suchých rohlících, sucharech, banánech a mrkvi s rýží. Proces urychlíte s pomocí živočišného uhlí a antidiarhoik.

Ze spousty jídla a nedostatku pohybu nás o svátcích může potrápit i zácpa

Pokud se zácpa v tomto období dostaví, není to nic příjemného. V této nepříjemné situaci si můžete samozřejmě dopomoci volně dostupnými projímadly. Prodávají se různé sirupy, kapky, tablety i čaje. U léků je velmi důležité dodržovat přesné dávkování. Doporučujeme vám však, abyste to nejprve zkusili méně radikálně. Dobrým projímadlem totiž jsou i kompotované švestky, vývar ze lněného semínka, syrovátka nebo speciální projímavá minerálka. Účinná je dokonce i na lačný žaludek ráno vypitá přes noc odstátá voda se solí nebo sklenice láku z kysaného zelí.

A co s nadýmáním?

Nadměrná tvorba plynů je ve střevech způsobena konzumací potravin, které obsahují potraviny, které obsahují sacharidy, které kvasí. Doprovází i potravinové alergie a intolerance. Objevuje se však i tam, kde je narušená střevní mikroflóra. Když se nadýmání v průběhu svátků objeví, je to velmi nepříjemné a může to být také velmi bolestivé. Snaha zadržovat plyny, aby nedošlo ke společenskému ztrapnění, navíc situaci ještě více zhoršuje. Ulevit si můžete s pomocí léků, které uvolňují odchod plynů ze střev a také užitím léků, které zabraňují jejich tvorbě. Porušené střevo zklidní probiotika a jogurty s probiotiky nebo acidofilní mléko, kefír a kyška.

Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Malá velká oslava 9  fotek

Malá velká oslava

Dnes je Mezinárodní den dětí. Možná, že jej neberete v úvahu, možná pojedete s dětmi na výlet. Jedno je ale jisté. Po škole nebo po návratu z druži ...


Tipy pro kouzelné Vánoce 4  fotek

Tipy pro kouzelné Vánoce

V obchodech se již v říjnu objevilo vánoční zboží. Vedle čokoládových kolekcí jste si tak již několik týdnů mohli vybírat z dekorací, svíček, balic ...


Takové byly ty vaše - Vánoce našich čtenářů 16  fotek

Takové byly ty vaše - Vánoce našich čtenářů

Všechno jednou končí. Tolik příprav, shánění, honění a pak pár hodin a je vše za námi. Jedny Vánoce za námi, další před námi. Na ty nové si musíme ...


Zkoušíte nové sladkosti na letošní Vánoce?

Máte chuť vyzkoušet o Vánocích nový mls? Tradičně pečete cukroví podle receptů vašich babiček i kamarádek, ale co takhle něco nového? Samozřejmě žá ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×