Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak nainstalovat a pečovat o nadzemní bazén

Jak nainstalovat a pečovat o nadzemní bazén

Toužíte mít v létě alespoň malý prostor, kde se můžete zchladit? Poohlédněte se po nadzemním bazénu. Příjemně osvěží a děti si v něm užijí spoustu zábavy. Nechte se inspirovat tipy odborníků z Hornbachu, jak se o nadzemní bazén správně starat, aby vydržel dlouhá léta.

reklama

Trh nabízí poměrně široký výběr nadzemních bazénů. Hlavními výhodami jsou nízká pořizovací cena a pohodlná skladnost. Vybírat můžete z bazénů s rámovou konstrukcí nebo nafukovacích, ty nemají žádné kovové části, proto jsou bezpečné i pro děti. Při stavbě stačí pouze nafouknout horní límec a stoupající vodní sloup bazén postaví.

S nadzemními bazény je také snadná manipulace a rychlé zazimování, po skončení sezóny je stačí vyčistit, vypustit a uklidit na suché, nemrznoucí místo.

Mezi nejpopulárnější nadzemní bazény v Česku patří Marimex Tampa, bazén o průměru 3,66 m a výšce 91 cm pořídíte za 2 290 Kč. Podobně velký bazén s rámovou konstrukcí, o průměru 3,66 m a výšce 99 cm, se dá v Hornbachu pořídit za 4 990 Kč.

Mezi nevýhody nadzemních bazénů patří péče o bazén, která vyžaduje nákup dodatečných komponentů, jako jsou filtrace, chemie a kovové schůdky. Navíc nafukovací bazény jsou náchylné k mechanickému poškození, přestože jsou boční stěny z odolného, třívrstvého PVC a polyesteru. V zimních měsících je potřeba jejich demontáž, kdy tráva pod a v okolí bazénu zůstává zničená.

Tipy pro montáž nadzemního bazénu

Pro nadzemní bazény je vhodný jakýkoliv rovný podklad. Nedoporučujeme ale podklad z písku, bazén na něm nebude pevně stát a mohl by se poškodit. Pro vyrovnání použijte raději kompaktní zeminu. Mezi bazén a zeminu se vkládá plachta, aby se jeho spodní část nepoškodila. Při montáži nezapomeňte na provozní prostor, který je kolem bazénu třeba ponechat. Oceníte ho během čištění.

Nafukovací bazén má ideální hustotu nafouknutí ve chvíli, kdy je pevný, ale stále má lehkou vůli. Zabráníte tak prasknutí nebo poškození švů. Bazén napusťte vodou maximálně do 80 % jeho objemu. Pravidelně vyměňujte vodu a zakrývejte ho vždy, když ho nepoužíváte. Déle čistou vodu pomůže udržet bazénová chemie. Bazén demontujte a vysušený pečlivě zazimujte, jakmile teplota klesne pod 8 °C.

K nadzemním bazénům se hodí kartušové filtrace. Jejich přednost je především v ceně a snadnosti instalace. Filtraci stačí jen napojit k bazénu pomocí hadic a vložit filtrační kartušovou vložku, kterou je potřeba čas od času vyčistit. Filtrační kartušové zařízení Marimex M1 za hodinu pročistí vodu o objemu 2,2 m3, balení obsahuje i kartušovou vložku, hadice a průchody stěnou bazénu, můžete ji tak rovnou připojit k nadzemnímu bazénu.

Bazénové příslušenství, které se bude hodit

  • Bazénové hadice a spojky potřebujete na propojení bazénu s filtrací, ohřevem, UV lampou a dalším příslušenstvím. Při výběru dbejte na správný průměr a délku hadice.
  • Vždy, když bazén nepoužíváte, přikryjte ho krycí plachtou. Ochráníte ho tak před poškozením a voda vydrží déle čistá. Plachet na trhu je velké množství, vyzkoušejte například solární plachtu, která ohřívá vodu, nebo elegantní zastřešení, které dodá pocit soukromí.
  • U vyšších bazénů oceníte bazénové schůdky. Usnadní vstup do bazénu.
  • Teplotu vody překontrolujete pomocí bazénových teploměrů. Ty se připevňují na boční stranu bazénu nebo je necháte plout po hladině.
  • Vhodným pomocníkem je i bazénový alarm. Zaznamenává pohyb vodní hladiny a při velkých vlnách spustí sirénu. Upozorní tak například na pád dítěte do vody.
  • Něco se porouchalo? Využijte sadu na opravu bazénu. Zachrání od nákupu nového bazénu.
  • Pokud jste si pořídili větší nafukovací bazén, na jehož údržbu lidská síla nestačí, poohlédněte se po pomocnících v bazénové technice. Čerpadlo, vysavač nebo solární ohřev ušetří čas a vy se můžete věnovat rodině a odpočinku.

Více informací na www.hornbach.cz.

Autor: Hornbach (tisková zpráva)

Související články

5 trendů v zahradním nábytku 5  fotek

5 trendů v zahradním nábytku

Jaký zahradní nábytek bude vaším novým společníkem na terase, u grilu či na balkoně? Abyste se v sortimentu zahradního nábytku vyznali a dobře si v ...


Úprava vody v bazénu v pěti krocích 3  fotek

Úprava vody v bazénu v pěti krocích

Voda v bazénu potřebuje vaši péči. Pokud si jí budete hýčkat, v horkých letních dnech si koupání v průzračné a čisté vodě o to víc užijete. Poradím ...


Jak vydláždit balkón 6  fotek

Jak vydláždit balkón

Balkón je vhodným místem pro příjemné trávení volných chvil. Pokud vypadá zašle, je na čase ho oživit. Správně zvolená dlažba dokáže zázraky. Necht ...


Zateplení fasády vám uspoří spoustu peněz. Poradíme, jak na to 5  fotek

Zateplení fasády vám uspoří spoustu peněz. Poradíme, jak na to

Stavíte rodinný dům nebo se chystáte na rekonstrukci toho stávajícího? Pak jistě zvažujete, jakým způsobem zateplit jeho fasádu. Správně zvolený ma ...


 Svěží mátové variace pro letní grilování 3  fotek

Svěží mátové variace pro letní grilování

Zahradní párty a grilování k období léta neodmyslitelně patří. Již dávno nejde pouze o plátek masa s chlebem a hořčicí. I Češi jdou s dobou a drží ...


Jak položit terasové desky 6  fotek

Jak položit terasové desky

Ozdobou každého rodinného domu nebo chalupy je terasa. Ať už se rozhodujete mezi přírodním kamenem, dlaždicemi z jemné kameniny, betonovou dlažbou, ...


Stručný průvodce čerpadly na vodu 8  fotek

Stručný průvodce čerpadly na vodu

Typů zahradních čerpadel je mnoho. Používají se na zalévání, zavlažování, na odčerpávání sklepů nebo zásobování domácnosti vodou. Nechte si poradit ...


Jak zkrotit dřeviny na zahradě 7  fotek

Jak zkrotit dřeviny na zahradě

Na podzim je nutné provést celoroční přistřižení všech stromů, keřů a dřevin. Díky tomu jim zůstane dostatek síly na přezimování a na jaře mohou bo ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×