Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Instalace pracovní desky

Instalace pracovní desky

Kuchyň si bez nich absolutně nelze představit. Pracovní desky jsou totiž v kuchyni neustále v permanenci. Vedle funkčnosti rozhoduje materiál a design o tom, jaký ráz kuchyni vtisknete. Výběr z nejrůznějších materiálů, barev a dekorů je stále větší a větší. Dnes existují dokonce speciální rohová řešení, která si můžete nechat uřezat přesně dle Vašeho přání na míru, včetně příslušných kování, zkosení a zaoblení.

reklama

Upozornění: Míry musí být absolutně přesné. Na milimetr přesný přířez vaší pracovní desky za vás učiní v OBI v oddělení přířezu dřeva.

Levné laminátové desky snadné na údržbu

Laminátové pracovní desky sestávají z dřevotřískové desky s nalepenou laminátovou vrstvou z HPL laminátu. Tyto takzvané vysokotlaké laminátové desky HPL jsou obzvláště tvrdé a lze je silně namáhat. Na základě velkého výběru dekorů a příznivé ceny se tyto kuchyňské pracovní desky řadí k těm nejpoužívanějším. Navíc jsou tyto laminátové desky naprosto nekomplikované z hlediska údržby. Stačí je setřít vodou nebo eventuálně trochou mycího prostředku, a je hotovo. Avšak nikdy nesmíte postavit horkou pánev nebo hrnec přímo na desku. Lépe je použít podložku pod hrnce. Na těchto pracovních deskách není dobré ani přímo řezat nožem, protože nejsou odolné proti řezání nožem a jsou jen málo odolné proti poškrábání.

Pracovní desky z masivního dřeva

Pracovní desky z masivního dřeva jsou stále více oblíbené. Stejně jako desky s laminátovým povrchem nejsou ani tyto odolné proti poškrábání a řezu a nejsou odolné proti horku. U masivního dřeva s otevřenými póry se navíc stává, že se na něm začnou rychle objevovat, pokud jej pravidelně nevoskujete. Na druhou stranu mají desky z masivního dřeva tu výhodu, že lze povrch obrousit, pokud již vypadá nehezky. Při každodenním čištění platí základní pravidlo: méně je více. Pracovní desky utírejte vlhkým hadříkem s neutrálním čističem, nikdy ne mokrým hadříkem.

Tvrdý kámen

Pořídíte-li si pracovní desku do kuchyně z přírodního kamene, nemusíte mít strach ze škrábanců, pořezání nožem a horkých hrnců. Zpravidla se používají žulové desky. Mramor se moc nedoporučuje. Je příliš měkký a není odolný proti kyselinám. Jedinou nevýhodou žulových desek je to, že jsou příliš těžké. Instalace je namáhavá a spadne-li Vám něco z ruky a na desku, zcela zaručeně se to rozbije. Žulové desky se čistí vodou a trochou čističe. Proti usazeninám na okrajích můžete použít kyselinu citrónovou. Ocet je však mimochodem nutné ihned otřít!

Funkční desky z ušlechtilé oceli

Desky z nerezové oceli, které známe z dřívějška pouze z velkých kuchyní a vývařoven, jsou vyráběny i k privátnímu použití. Jsou velmi hygienické, odolné proti teplu a snadné na údržbu. Avšak i desky z nerezové oceli mají jednu nevýhodu: stejně jako HPL laminátové desky a masivní dřevo nejsou odolné proti škrábancům. Nejlépe působí právě vyleštěný, hladký, lesklý povrch. Pak bohužel zůstanou na desce po každém pracovním kroku a každé kapce vody zachovány stopy. Aby se deska z nerezové oceli pěkně leskla, můžete použít speciální čistidlo. A nebo sáhnout pro radu do babiččiných domácích prostředků a pracovat s bramborovou slupkou.

Tipy ke koupi, přířezu a přepravě

  • Svoji novou kuchyňskou pracovní desku si doma přesně vyměřte a nákres (vč. výřezu na sporák a myčku) vezměte s sebou do své prodejny OBI. V oddělení přířezu dřeva vám naši pracovníci přiříznou vybranou desku přímo na míru.
  • Jakmile jsou do desky vyřezány otvory pro myčku a sporák či varnou desku, je nutné nést pracovní desku opatrně a pouze ve dvou, protože jinak hrozí nebezpečí zlomení.
  • Nevejde se vám kuchyňská pracovní deska do vašeho auta? Zeptejte se ve svém prodejně OBI na službu Doprava zboží.
  • Při instalaci kuchyňské pracovní desky dbejte na to, aby byly všechny otvory dobře utěsněny a řezné hrany na čelních stranách potaženy vrstvou.

Autor: OBI (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

I WC se musí občas vyměnit 20  fotek

I WC se musí občas vyměnit

I v sebekrásněji řešených a nejvybraněji zařízených bytech či domech, jež jsou předmětem obdivu všech známých, zůstává místo, které sice nikomu nepřed ...


Nová podlaha v krátkém čase 20  fotek

Nová podlaha v krátkém čase

V současné době patří PVC sice k poměrně neoblíbeným materiálům, je však finančně velmi dostupné.


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×