Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Hrubá stavba: Co všechno je potřeba? 8 rad + 1 varování

Hrubá stavba: Co všechno je potřeba? 8 rad + 1 varování

Odborníků na stavby jsou plná pohostinství. Každý „někdy stavěl“, nebo zná někoho, kdo „to má taky za sebou“. Případně lze narazit na firmy nabízející vybudování domova lusknutím prstu a za hubičku. Všichni ale dobře víme, že nic není tak jednoduché, jak to od stolu vypadá. Pojďme na hrubou stavbu.

reklama

Možná právě stojíte před rozhodnutím o vlastním bydlení. Otázek je hodně, odpovědi se různí. Co takhle spolehnout se na zkušenosti specialistů - stavařů, kteří s pórobetonovými tvárnicemi pracují několik desítek let? Pokud bychom vám chtěli za PORFIX, tradičního českého výrobce komplexního stavebního materiálu z pískového pórobetonu něco poradit, stačilo by nám 9 krátkých odstavců (plus jeden varující). Hlavně žádné dlouhé řeči.

1. NEPODCEŇUJTE VÝZNAM PROJEKTOVÉ DOKUMENTACE.
Věnovat pozornost přípravě se rozhodně vyplatí. Dokumentace by měla odpovídat vašim požadavkům a představám na maximum. Promyslete, jak bude dům na parcele umístěn vzhledem ke světovým stranám, kolik má mít místností, jaké budou jeho rozměry, který materiál hodláte použít. Změna projektu obvykle s sebou nese nemalé finanční náklady či časové prostoje.

2. VSAĎTE NA SERIÓZNÍ A SPOLEHLIVÉ PARTNERY.
Každý chce postavit za výhodnou cenu. Ale jediný ukazatel výhodnosti je poměr: cena / kvalita / odbornost / služby. Dobře rozvažte, s kým se spojíte. Víte třeba, že jsou i stavebniny, co vykoupí zpět materiál, který vám zůstal? Tenhle benefit může ušetřit pěkných pár tisícovek.

3. DOMLUVTE SI STAVEBNÍ DOZOR – SKUTEČNÝ!
V rámci snižování nákladů si mnozí stavebníci zařídí dozor jen na papíře. A to je škoda. Připraví se tím o cenné informace od někoho, kdo stavbám skutečně rozumí. Stavební dozor provází investora po celou dobu stavby, je mu k ruce při vyřizování povolení, výběru dodavatelů a materiálů, samotné realizaci i zápisu do katastru.

4. PTEJTE SE, PTEJTE SE.
Než zvolíte jakoukoli firmu nebo řemeslníka či objednáte materiál, mluvte. Nejlépe se skutečnými odborníky, kteří se na trhu pohybují delší dobu. Pomohou vám zorientovat se v nabídce, vysvětlí souvislosti i možná úskalí, poskytnou výhody.

5. POSLEDNÍ SLOVO JE VAŠE.
Nenechejte se obalamutit nereálnými termíny nebo cenovými nabídkami. Rozhoduje ten, kdo platí. A to jste vy! Až uhradíte fakturu, budou sladké řeči pryč a můžete se spolehnout jen na serióznost partnera nebo kvalitu výrobku.

6. SLUŽBY VÁM MAJÍ SLOUŽIT.
Pokud stavíte svépomocí a nejste zrovna od fochu, využívejte služby, které nabízí například dodavatel materiálu. Bezplatně tak můžete získat výpočet spotřeby tvárnic, odborné konzultace, založení stavby, vypůjčení nářadí a další užitečnou pomoc. Podmínky služeb si vždy pečlivě prostudujte.

7. BUĎTE NĚŽNÍ, KDYŽ JE POTŘEBA.
Trochu s nadsázkou řečeno, ale když budete s pórobetonovými tvárnicemi rejdit po tankodromu a pak je složíte na oraništi, nedivte se, že z třetiny materiálu bude fašírka. Pórobeton je lehký a křehký. Zacházejte s ním opatrně.

8. NECHEJTE JE LEŽET.
Tvárnice by měly zůstat na paletách až do doby, kdy budete jednu po druhé odebírat a zdít. Vy nebo vámi placená firma. Vyplatí se mít na stavbě k dispozici paletový vozík. Neztratíte síly při transportu jednotlivých tvárnic a zachováte jejich stoprocentní kvalitu.

Čekáte na zmíněné varování? Tady je.

NIKDY, NIKDY, ALE OPRAVDU NIKDY NEZAPOMEŇTE MYSLET DOPŘEDU. Nemyslete jen na to, co se děje teď, ale hlavně na to, co bude příště. Myslete dopředu. Zhodnoťte své možnosti a schopnosti, porovnejte nabídky trhu, zabývejte se detailně přípravou stavby a hledejte taková řešení, která vám budou dělat radost i za třicet let.

Je to ve vašich rukou… Zděte chytře.

www.porfix.cz

Autor: Porfix (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Zdění bez zateplení? Ptejte se po PORFIXu! 5  fotek

Zdění bez zateplení? Ptejte se po PORFIXu!

K rozhodnutí o novém bydlení obvykle nevede umetená pěšinka. To ví každý stavebník. Přesto je možné vyhnout se zbytečným zatáčkám. Stačí ještě před ...


Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin 4  fotek

Sousedé se nestačili divit: Hrubá stavba po překlady stála v Žatci během 8 hodin

Rozhodnutí, z jakého materiálu postaví dům, muselo uzrát. Kristián Dérer z Žatce nakonec vsadil na osvědčený pórobeton od PORFIXu. Že to byl krok s ...


Tradice pokračuje. PORFIX dává domov Čechům i Slovákům 2  fotek

Tradice pokračuje. PORFIX dává domov Čechům i Slovákům

Bez důvěry není přátelství. A stoleté přátelství musí mít pevné základy i neotřesitelné obvodové zdi. V případě PORFIXu je na (póro)beton, že tradi ...


Vyhrajte s PORFIXem balíček pro stavebníky 2  fotek

Vyhrajte s PORFIXem balíček pro stavebníky

Rychle, úsporně a bez dodatečného zateplení lze stavět pomocí kompletního stavebního systému od PORFIXu. Pokud se chystáte na stavbu nebo rekonstru ...


Z čeho postavit nízkoenergetický dům bez dodatečného zateplení? 5  fotek

Z čeho postavit nízkoenergetický dům bez dodatečného zateplení?

Moderní trendy ve stavebnictví, rostoucí ceny energií i zájem veřejnosti o energetické úspory a snížení nákladů na bydlení vede k významnému nárůst ...


Projekt rodinného domu za 1 Kč 10  fotek

Projekt rodinného domu za 1 Kč

Vlastní rodinný dům. To je sen nejednoho z nás. Realizace takového snu však stojí nemálo času, úsilí a samozřejmě peněz. Stavebník - investor velmi rá ...


Výherci balíčků pro stavebníky od PORFIXu 2  fotek

Výherci balíčků pro stavebníky od PORFIXu

Rychle, úsporně a bez dodatečného zateplení lze stavět pomocí kompletního stavebního systému od PORFIXu. V naší soutěži jste mohli soutěžit o jeden ...


Je možné provádět stavební práce v zimě? 5  fotek

Je možné provádět stavební práce v zimě?

S příchodem zimního období ustává „frmol“ na stavbách, kde pracují profesionálové. Pokud na ně nemáme dostatek financí, snažíme se sehnat na pomoc ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
0
sadSD Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 leossilny
0
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Kapková závlaha Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
Dřezy Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tom
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×