Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

HELUZ podporuje polytechnickou výchovu dětí Kutil Junior

HELUZ podporuje polytechnickou výchovu dětí Kutil Junior

Společnost HELUZ cihlářský průmysl začala podporovat projekt polytechnické výchovy dětí Kutil Junior, kterou zaštiťuje spolek Šikovné děti. Spolupráce má nejen materiální podobu, ale například během největšího agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích (22. - 27. srpna) poskytne HELUZ zázemí pro organizaci workshopů a dílen pro malé kutily v prostorách svého ukázkového pasivního domu Triumf přímo na českobudějovickém výstavišti.

reklama

Kroužek Kutil Junior vznikl z důvodu absence technicky zaměřených kroužků ve školách a klade si za cíl přivést děti k činnostem, které dnes již běžně nemohou provozovat v dílnách s tatínky nebo dědečky, a které je, především na prvním stupni, velmi baví. Kroužek má děti naučit, že mnoho věcí si může člověk vyrobit sám a že mu to dokonce přináší větší uspokojení, než když si je koupí.

„Děti se naučí rozeznávat jednotlivé druhy nářadí a postupně se všemi pracovat. Při realizaci samostatných projektů se seznamují i s různými druhy materiálů. Náročnost projektů se s nabytými zkušenostmi stále zvyšuje tak, aby byly děti motivovány v práci pokračovat a neustále se zlepšovat. Za toto úsilí jsou odměněny nejen dokončenými výrobky, ale také „výučními listy“, představuje projekt volnočasové aktivity Ing. Šárka Poláčková ze spolku Šikovné děti.

Společnost pro potřeby kroužku poskytla např. 100 ks stavebnic HELUZ, každá z nich je v podstatě miniaturou stavebního systému, takže si v menším měřítku děti mohou z opravdových cihliček po namíchání skutečné malty postavit svůj první malý dům.

„Zábava a vyplnění volného času dětí se „smrskla“ do formátu mobilu nebo tabletu, manuální zručnost a láska ke konkrétnímu koníčku se ztrácí. Tím trpí i pověst řemesla samotného a i rodiče si myslí, že pracovat rukama je něco hanebného. Věříme, že projekt Kutil Junior může dětem ukázat, že pracovat a vytvořit něco hmatatelného, pěkného, třeba malý domeček, který si odnesou domů, může být větší zábava, než sedět u televize nebo tabletu a hrát hry. Chceme se připojit k obrodě řemesel a přitáhnout předškoláky i žáky základních škol k tvorbě rukama. Projekt pro děti zejména na prvním stupni základních škol nám krásně zapadá do našeho konceptu podpory polytechnické výchovy na všech úrovních. Jsme např. dlouholetým partnerem soutěže učňovských řemesel SKILL a za podpory partnerů jsme připravili interaktivní vzdělávací pomůcku Stawebnice pro učňovské a středoškolské obory ve stavebnictví,“ uvedla Andrea Stejskalová, manažerka marketingu společnosti HELUZ.

Autor: Heluz (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu 7  fotek

Chytrá nepálená cihla je lepší než zvlhčovač vzduchu

Mikroklima místnosti, nebo-li tepelně-vlhkostní podmínky ovlivňují náš pocit pohody či nepohody. Na tepelný komfort a „nohy v teple“ jsme si už dík ...


I na malém pozemku se dá vytvořit krásný dům 4  fotek

I na malém pozemku se dá vytvořit krásný dům

Pokud si chcete postavit krásný dům, potřebujete k tomu, alespoň pro začátek, peníze a vhodný pozemek. A někdy i trochu štěstí. Tím nezbytným štěst ...


Jak se staví dům z HELUZu 3  fotek

Jak se staví dům z HELUZu

Ve čtvrtém díle našeho seriálu Jak se staví dům z HELUZu vás seznámíme s tím, co se nejčastěji používá na finální úpravu zdiva zhotoveného z ciheln ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×