Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Veletrh GAFA 2012 - Trendy pro příští jaro

Veletrh GAFA 2012 - Trendy pro příští jaro
GAFA - největší evropský veletrh vybavení pro zahradu v Kolíně nad Rýnem, veletrh plný techniky a všeho co souvisí s pobytem a činností v zahradě, ať se jedná o práci nebo relaxaci. Měl jsem možnost si jej zažít na vlastní oči. Několik velikých i dvoupatrových hal plných nářadí, sekaček, pergol, bazenů, dekorací a grilů až oči přecházejí. Z toho množství bolí nejen oči, ale i nožičky, protože rozloha výstaviště je opravdu gigantická. Nabídka výrobků je tak široká, že by uspokojila každou zahradu nebo balkon.
reklama

Na výstavišti jsem tento rok podruhé a vždy to stojí za to. Na veletrhu bylo možné vidět nejzvučnější jména velkých výrobců, regionální a německé firmy a samozřejmě i čínský pavilon, ve kterém jsou kopie a barevné variace na téměř vše. Ten také nejméně těší výrobce kvalitních značek. Na druhou stranu, představené výrobky byly mnohdy vzhledem a na první pohled i kvalitou zpracování na slušné úrovni. Životnost posoudí jen práce s nimi. K vidění tak byly různé barevné motorové pily ála Husqvarna a napodobeniny Fiskars a jiných značek.

V čem byla výstava zajímavá?

Především mapuje trh a určuje trendy příštího roku. Ano i nářadí pro naše zahrady a práce venku se vylepšuje. Je barevnější, má dokonalejší ergonomii, podléhá trendům a stylům našich zahrad. Znát je to třeba na grilech, které už nejsou jen jednobarevné, ale svítí pastelovými barvami. Jsou tak nejenom gurmánským společníkem, ale i zajímavým barevným prvkem naší pergoly, posezení nebo balkonu.

Zahrada nejen na baterky

Budoucnost je nejenom v akumulátorovém nářadí pro zahradu, práce bez kabelu je pohodlná i příjemná a výdrž a síla akumulátorů je již dávno dostatečná a vyrovná se i elektrickým motorům. Na vzestupu je trend a oblíbenost automatických robotických sekaček. Ty jsou výhodné především pro ty, kteří nemají pravidelně dost času a přesto chtějí mít zahradu stále hezky upravenou.

Na výstavu jsem byl pozván společností Mountfield. Ta na veletrh poslala tým svých produktových odborníků, kteří přijeli nejenom se pozdravit se svými obchodními partnery, jako jsou například Wolfgarten nebo Barbecook grily. ( Wolfgarten je schovaný pod křídla MTD a známý jak svými kvalitními traktory sekačkami, tak opravdu dobrým travním osivem. Vše jsem vyzkoušel dlouhodobě na své zahradě a firmu pro její kvalitu respektuji.)
Svůj stánek zde měli i renomovaní výrobci nářadí Stanley a Black Decker, kde bylo možné se podívat na kvalitní nářadí nejenom pro zahradu, ale i dům a dílnu.

Jako masožravce a mlsouna mě zaujala kolekce barbecue grilů s komínovým efektem zapalování. K vidění byly nejen malé rodinné, ale i velké zavírací s více plotnami. Do šuplíčků grilů je možné nasypat vonné koření nebo oleje, které celý pokrm exoticky provoní.

Že i balkon je malá zahrada jsem si připomenul u zajímavé expozice specializované na malé prostory na balkonech a lodžiích. Názorně ukazovala, jak i na minimálním prostoru lze vytvořit příjemnou zónu k relaxaci, minizahrádku či posezení.

Děti a volný čas

Inspirující byl také pavilon určený pro volnočasové aktivity na zahradě. Byl plný pergol, dětských hřišť, zahradních solárních sprch a domků pro zahradní nářadí. K vidění zde byly i sruby, altány a přístřešky pro auta. V pavilonu byly velkou expozicí zastoupeny i výrobky našich partnerů, např. herní sestavy Jungle gym a Blue rabbit, které jsme nedávno představovali.

Co na závěr?

Veletrh byl opravdu zajímavý, kdyby to bylo možné, odvezl bych si ho část domů, i pro mapování a výběr nových zajímavých produktů a trendů pro jaro a léto příštího roku. V oblasti sekaček grilů a bazenů se tedy máme na příští rok na co těšit. Jediné, z čeho na mě padá smutek je, že sezona pobytu na zahradě pomalu končí, ale věřím, že si dopřejeme krásné babí léto a než luskneme prsty je tu zase jaro. Ale koneckonců, práce v zahradě a okolo domu nekončí ani v zimě a na jaro se můžeme těšit i mezi závějemi a s lopatou na sníh v ruce.

Autor: Pavel (text a foto)

Související články

Kam s tím smetím – na kompost 3  fotek

Kam s tím smetím – na kompost

Také se divíte, kolik odpadu dokáže vaše zahrada přes léto vyprodukovat? Koše a koše trávy při pravidelném sekání trávníku sekačkou. Spousta natě, kte ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×