Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Focení pod vodou

Focení pod vodou
Blíží se k nám rychlým a nezadržitelným krokem doba prázdnin a dovolených. Někdo vyrazí za poznáním do zahraničí, jiný zase upřednostní čas strávený na krásných místech naší vlasti. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny cestovatelů, jistě rádi své zážitky a navštívená místa zaznamenáte na fotografie a za dlouhých zimních večerů si zavzpomínáte na sluncem zalitou dovolenou.
reklama

Podvodní fotoaparát od firmy Fujifilm

Dosud jste asi fotili věci celkem běžné, ale chtěli byste mít i něco nového. Co třeba vyzkoušet podvodní fotografování? Věc je to velice lákavá, zajímavá a v poslední době stále více rozšířená. I vy se můžete vydat do podvodního světa jako lovec, ovšem beze zbraně. Zbraň ve vašich rukou nahradí digitální fotoaparát, třeba od společnosti Fujifilm, která nabízí i amatérským fotografům možnost podvodního fotografování.

Za velice příznivou cenu je v nabídce této značky vodotěsný fotoaparát FinePix Z33WP. S tímto přístrojem se můžete ponořit až do hloubky 3 metrů a díky rozlišení 10 megapixelů pořídíte krásné a kvalitní fotografie.
Podvodní fotografie nejsou ale jedinou výsadou tohoto fotoaparátu. Jeho přednosti využijí všichni aktivně žijící lidé. Fotografovat můžete při pěších túrách, během cestování na kole ale i v mnohem adrenalinovějších situacích.

Testovali jsme pro vás

Fotoaparát FinePix Z33WP testoval na souši i pod vodou náš redakční kolega Jiří Kadrnka:
„Přístroj FinePix Z33WP překvapil. Jde o poměrně malý přístroj bytelnější konstrukce. Na první pohled se nechce věřit, že je podvodní a už vůbec ne, že je určen i do hloubky 3 metrů. Prvotní odhad byl, že by mohl vydržet déšť. Po každém ponoru jsem jej kontroloval, jestli opravdu funguje a zda do něj nenatekla voda. A ona opravdu nenatekla a i přes to, že ponory byly určitě delší, než kolik uvádí výrobce (asi 2 hod na ponor). Po této stránce je přístroj bez problému.
Pokud jde o focení pod vodou, velmi jsem ocenil poutko na přichycení fotoaparátu na ruku. Fotoaparát si snadno přitáhnete a celková manipulace je intuitivní a logická.Fotografiím jako takovým není dle mého názoru co vytknout, spíše je problém na straně fotografa – počínaje zamlženými šnorchlovacími brýlemi a nemožností fotit bez zachvění ruky, protože s vámi smýká třeba mořský proud. Řešením je nafotit více fotografií a pak je probrat roztřídit a vybrat.
Tedy mám-li být upřímný – podvodní focení nebyl problém fotoaparátu, ale toho, kdo s ním pracuje. Jako plus v těchto momentech vyzní akustická navigace pro zoom a pořízení snímku, která se pod vodou někdy opravdu hodí.

Plusy a mínusy fotoaparátu:

Žádný zásadní zápor mne nenapadá.
+ Fotoaparát na souši fotí dobře a jeho kombinace k podvodním snímkům mu dává nový rozměr.

Osobní hodnocení:
Myslím, že je to dobrý společník k moři, který zastoupí (nikoliv nouzově) i kompaktní fotoaparát pro amatéra.

Takto fotoaparát fotí pod mořskou hladinou:

A tyto snímky jsou pořízeny na souši:

Příště vám přineseme další ukázky z fotografování v různých podmínkách na souši i pod vodou.

Připraveno ve spolupráci se společností Fujifilm.

Autor: Eva Kybalová a Jiří Kadrnka (text), Jiří Kadrnka (foto)

Klíčová slova:


Související články

Fotografujeme a natáčíme pod vodou 13  fotek

Fotografujeme a natáčíme pod vodou

Léto, ač to podle počasí nevypadá, je tu a spousta z nás jistě začíná vybírat (nebo už má vybráno) přímořské letovisko nebo kemp, kam se s rodinou neb ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×