
Internetový hobby receptář
Po zimě zkontrolujte, zda ji všechny vaše okrasné keře zdárně přežily. Než vypučí nové přírůstky a než rozkvetou a budou plodit, budou potřebovat vaši péči a dostatek živin.
Můžete si koupit pro konkrétní druh zcela konkrétní hnojivo, například pro azalky, pro jehličnany… Univerzální hnojivo vhodné pro většinu okrasných rostlin je krystalické a stoprocentně rozpustné ve vodě. Obsahuje vyvážený poměr základních živin jako je d
Důležitá je také nastýlka neboli mulč. Můžete použít posečenou trávu nebo si koupit mulčovací kůru.
Jestliže se keře teprve chystáte vysadit, zvažte možnost nakoupit odpovídající substrát, který obsahuje i startovací dávku živin pro konkrétní druh keře.
K dispozici máte celou škálu chemických přípravků k likvidaci plevelů, které je dobré aplikovat ještě před výsadbou.
Letní grilování je dnes již bráno jako samozřejmé zpestření sezónního jídelníčku i způsobu stolování. Jste-li zručný kutil, zvládnete postavit krb s grilem a udírnou během víkendu. A když ne, můžete si ho koupit.
I na malou zahrádku se vejde zahradní krb s grilem a udírnou, nebo alespoň přenosný gril.
Při stavbě otevřeného venkovního krbu se nemusíte starat o přístup vzduchu, nepotřebujete kouřovou klapku ani kouřovou komoru… Krb potřebuje jen krycí stříšku na komín, aby do něj nezatékalo. Vhodným stavebním materiálem je přírodní kámen a cihly.
Maso na uzení se na několik dní nakládá do speciálního roztoku s rychlosolí. Poté se pomalu udí na dřevě z ovocných stromů nebo na buku.
Krb potřebuje jen krycí stříšku na komín, aby do něj nezatékalo. Vhodným stavebním materiálem je přírodní kámen a cihly.
Při pořizování nábytku do jídelny, nebo kuchyňského jídelního koutu jste postaveni před otázku, jaké židle budou pro vás nejvhodnější. Rozhodovat byste se v první řadě měli podle velikosti prostoru.
Do malé kuchyně jsou vhodnější židle lehké, s nimiž se snadno manipuluje, mohou být i skládací nebo sklápěcí na stěnu
Do velké jídelny a pro větší počet strávníků jsou přijatelnější masivní dřevěné nebo kovové židle s čalouněním, vyšším opěrákem a případně i područkami.
Na nepohodlné židli, ze které vás bolí záda, jen těžko vychutnáte podávaný lahodný oběd. Neostýchejte si proto v obchodě židli důkladně vyzkoušet. Co se týká materiálu a barvy, je výběr na trhu obrovský – dřevo, kov, plast, překližka…
Jídelní židle může být celočalouněná nebo s volným sedákem, potahem z kůže či koženky. Jestliže nepatříte právě k těm nejhubenějším lidem, ověřte si také nosnost židle, která může být omezená.
Jistě oceníte různé dobré nápady na využití každého volného místečka. Praktická kuchyně v sobě skrývá mnoho možností. Zbylý prostor mezi skříňkami kuchyňské linky lze využít k výrobě jednoduchého lahvovníku.
Rohová skříňka bývá tak hluboká, že abyste v ní něco našli, musíte většinou padnout na kolena a půlkou těla vlézt dovnitř. Kdo to zná, ocení zde umístěnou točnu.
Nevyužitý prostor často bývá pod kuchyňskou linkou. Soklové zásuvky využijete na skladování méně často používaného kuchyňského příslušenství, například formiček na vánoční cukroví.
Bezesporu skvělou vychytávkou pro malé byty je umístění zasouvacího a skládacího žehlicího prkna do kuchyňské linky.
Namontování odpadkového koše na dveře skříňky má také své přednosti – odpad z vaření smetete z linky rovnou do koše a zavřením dvířek koš uzavřete.