
Internetový hobby receptář
Na balkóně nebo terase můžete pěstovat také bylinky. Při využití moderním samozavlažovacích technologií se nemusíte obávat nezdaru, šetří totiž práci a čas a jsou zárukou úspěchu vaší balkonové zahrádky.
Na obrázku je znázorněn řez samozavlažovacím truhlíkem. U kvalitních patentovaných zavlažovacích květináčů a truhlíků odpadá nutnost pravidelné zálivky. Vodu doplňujete jen občas a proto odjezd na dovolenou či prodloužený víkend není pro květiny katastrof
Na obrázku je znázorněn řez samozavlažovacím květináčem, který znázorňuje princip jeho fungování. Výhodou je, že se půda neprolévá přímo, proto nedochází k odplavování živin a jejímu střídavému rozbahnění a přesychání.
Každý funkční samozavlažovací květináč nebo truhlík by měl obsahovat hladinoměr, zalévací šachtu, knot, rezervoár vody a prostor pro cirkulaci vzduchu.
Samozavlažovací květináče a truhlíky se vyrábějí v různém designu, v široké škále na trhu si vybere opravdu každý.
Díky samozavlažovacím květináčům se občasné zalití mění na nepřetržitou závlahu, což je pro rostliny ideální a více odpovídá přírodním podmínkám.
V široké škále samozavlažovacích květináčů lze nalézt také závěsné květináče, které jsou při výběru vhodné rostliny krásnou ozdobou balkónu nebo terasy.
Pro úspěšné pěstování kvetoucích rostlin v samozavlažovacích (i běžných) truhlících je velice důležitý jejich správný výběr a světová strana, na kterou je prostor orientován. Pro slunná místa jsou vhodné květiny jako pelargonie, muškáty, petúnie či gazáni
Samozavlažovací květináče nám ušetří čas a práci a rostlinám se v nich bude dařit. Umístit je můžete nejen na balkóny nebo terasy, ale také volně do zahrady.
Nadčasový design samozavlažovacího květináče nebo truhlíku a správný výběr zajímavých rostlin vytvářejí velice krásné kombinace, které se vzájemně doplňují.
Plot, hřiště, pergola, přístěnek na auto ale i chata, celý dům nebo terasa jdou snadno a rychle kotvit pomocí zemních vrutů.
Zemní vrut při zašroubování do země díky kónusovému tělu zhutní a stlačí zeminu ve svém okolí, a tak vznikne díky ploše pravidelného závitu na těle vrutu velmi pevný základ, který lze okamžitě zatížit.
Zemní vruty KRINNER jsou staticky testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž. V případě stavby větších rozměrů a s plánovaným větším zatížením doporučujeme provést zemní test únosnosti půdy.
Skleník si můžete postavit sami, pokud na to máte čas a chuť, nebo využít širokou nabídku tuzemských výrobců i zahraničních dodavatelů.
Pozinkované skleníky mají jako výplň použité skleníkové sklo. Pozinkované skleníky se vyznačují velmi robustní konstrukcí.
U pozinkovaných skleníků je obvykle možné vybírat z velkého počtu variant a zároveň doplnit skleník řadou zajímavých a užitečných prvků příslušenství.
Skleník může svým vzhledem také zahradu zkrášlit. Co se týká funkčnosti, nebojte se obrátit na výrobce skleníků o radu. Je v jejich zájmu, aby vám co nejlépe poradili, doporučili optimální variantu skleníků.
Dalším typem jsou polykarbonátové skleníky, které tvoří nejnižší třídu skleníků. Při jejich výběru je vhodné vyhnout se levným napodobeninám a sáhnout po ověřené produkci.
Hliníkové skleníky se vyznačují lehkou nerezavějící konstrukcí. Výhodou kvalitních hliníkových skleníků je jejich tepelná izolace. Jako výplň se používá polykarbonát.
Skleník si nepořizujeme na jeden rok nebo dva, proto je při jeho výběru velmi důležitá kvalita a nevyplatí se šetřit a kupovat levné asijské výrobky.