
Internetový hobby receptář
Prodlužovačky jsou nejjistějším způsobem, jak přivést elektřinu ze zásuvky do spotřebiče, aniž bychom museli přestěhovat půl bytu.
Každý elektrický přístroj má svůj ocásek a tím je přívodní kabel, zakončený zástrčkou. Zásuvka nám pak zajistí, že přístroj bude pod el. napětím fungovat.
Je lepší kupovat prodlužovací kabely v prodejnách hobby marketů nebo v obchodech s elektrem. Levnější napodobeniny vám sice mohou ušetřit pár korun, ale vyhořelá elektřina vám naopak může hodně prodražit opravu.
Potřebujete prodlužovačku dlouhou jako týden před výplatou? Prodlužovací kabely na bubnu s držákem dlouhé až 50 metrů mají i vlastní zástrčky a dokonce i vypínač tepelné pojistky.
Ten, kdo si netroufá sám vyrobit prodlužovačku, raději sáhne po profi výrobcích, které trh nabízí v jakékoliv délce a pokud jste kutil estetik, dostanete k tomu i navinovací kotouč.
Nejčastější chybou při zapojování elektřiny nebo výrobě prodlužovacích kabelů je nedostatečná izolace drátů.Stačí i kousek odhaleného kovu a hele, babička nám svítí.
Zapojit si zásuvku, vyrobit prodlužovačku je práce zodpovědná a nejeden antikutil se rychle přesvědčil, že opravdu záleží na tom, kam který drát strčíme.
Nejeden kutil ví, jak si sestavit prodlužovačku, komponenty koupí v každém hobby marketu. A ti, kteří o elektřině vědí jen to, že existuje, si prodlužovací kabel raději koupí hotový na míru.
Rozmístili jsme si doma přístroje a elektrická zařízení a ejhle - k zásuvce nám chybí pěkných pár metrů a kabel nedosáhne ani k podlaze. Ještěže máme k dispozici prodlužovačku.
Postavili jsme si domek a rozrostla se nám rodina. Co s tím? Vyženeme to do prvního patra a k tomu nám výborně pomůže lešení.
Stavba domu je vždy velmi zodpovědnou záležitostí, potřebujeme projekt, materiál, nářadí, lidi... A také zkušenosti a šikovné ruce.
Protože nám příroda nenadělila křídla, musíme si občas vypomoci, pokud chceme dosáhnout blíž do oblak. Někdy stačí stolička, někdy žebřík a jindy musíme použít lešení.
Správně vybraný metr je základem úspěchu při práci v dílně. Měřidel je celá řada, ale víte na co které použít?
Měřím, měříš, měříme...Všeho s mírou a pokud tu míru nemáme, máme problém.Tak honem do obchodu a koupit metr a pořádně si to změřit.
Svinovací metr je nástroj na měření délky. Je to páska vyrobená z látky, plastu, skelných vláken nebo oceli. Na pásce je zpravidla oboustranně vyznačena stupnice v centimetrech s milimetrovými dílky, na níž se odečítá délka.
Svinovací metr umožňuje měřit délku i na nerovných plochách nebo měřit vzdálenost za roh.
Svinovací metry se často vyrábějí z ocelového pásku s navinovacím zařízením v transportní krabičce.
Dokážete si představit dílnu či domácnost bez dřevěného skládacího metru? Vždyť už jako malé děti jste jej považovali za tahací harmoniku a stavebnici v jednom.
Skládací metr je sestaven z článků, opatřených milimetrovou stupnicí z obou stran. Dřívější dřevěné nahradily laminátové a plastové metry.
Zdánlivě obyčejné pravítko je velmi cenný zdroj informací. Jak jinak bychom zjistili, jestli je milimetrový papír opravdu rozdělen po milimetrech?