
Internetový hobby receptář
Kde se vůbec hodí nasekaná štěpka z větví a dřeva? Nemusí se jen pálit v kamnech, i když je to skvělá biomasa, ale lze jí použít i na uzení masa, jako kompostovací složku nebo mulč do záhonů.
Tento štěpkovač dokáže nasekat větve až o průměru 45 mm, má tichý chod a silný řezný kotouč. Součástí je plastový průhledný box na štěpku.
V případě zapuštěného bazénu na podzim zakryjte bazén zimní krycí plachtou, která chrání bazén jak před padajícími nečistotami (listím a jehličím), tak před pádem lidí a domácích zvířat do vody. Tuto plachtu ponechte na bazénu do jara.
Lze udělat pouze tehdy, když je v bazénu čistá voda. V případě zelené vody je nutné nejdříve provést její vyčištění. Jinak by veškeré ostatní práce byly zbytečné.
Zazimování bazénu by mělo proběhnout v době, kdy se minimální noční teploty vzduchu ještě nedostávají trvale pod bod mrazu a teplota vody je mezi 10 až 15°C.
Tekutý přípravek, sloužící pro zazimování bazénu. Jeho aplikace zpomalí či zcela zabrání růstu řas a tvorbě baktérií v zimním období. Voda si zachová kvalitu i přes zimu a náklady na opětovné uvedení bazénu do provozu na jaře jsou podstatně nižší.
Granulátové směsi se dají nanášet na všechny původní povrchy. Daleko zajímavěji vypadá barevná granulátová směs třeba na dětském hřišti než kdyby se děti proháněly na vydupané trávě.
Z jednoho pytle granulátu položíte 4-5 m2, přesná plocha odvisí od Vaší přesnosti při dosahování doporučené tloušťky 7 mm a nerovností povrchu.
Gumový granulát je probarvený přímo z výroby a vykazuje tak výborné hodnoty odolnosti proti otěru. Na tento povrch lze následně poskytnout garanci životnosti materiálu.
Granulátová směs je dvousložkový systém složený z gumového granulátu a pružného vytvrzujícího pojiva. Vyžaduje velmi důkladné rozmíchání.
"Chodník v prášku" svůj název opravdu nezapře. Pokud si chcete svou nevzhlednou terasu vylepšit barevně a prakticky, sáhněte po práškové směsi granulátu Unixin Grip a barevný gumový povrch vám budou závidět všichni sousedé.
Práškový granulát se musí velmi důkladně promíchat s pojivem. Rozhodně nestačí směs míchat ručně, ideální je použít třeba elektrické míchadlo na barvy.
Na původní povrch se nanáší směs práškového granulátu a pojiva, nechá se důkladně zaschnout a vytvrdit.
Po nanesení první vrstvy směsi na povrch a vytvrdnutí, odstraníme šablonu a prázdné místo vyplníme barevně odlišným granulátem a vytvoříme kontrast. A obrázek.
Jako šablona pro vytvoření obrazce nám poslouží jakýkoliv obrázek v dostatečně velkém provedení.
Šablony můžeme vyrobit z tvrdého kartonu, překližky, polystyrenu a spousty dalších materiálů, záleží pouze na tloušťce šablony.
Z práškového granulátu a pojiva vytvoříme po důkladném promíchání směs, kterou naneseme na původní povrch. Chceme-li ozvláštnit jednolitost povrchu, můžeme do něj zasadit šablony obrázků podle vlastního uvážení.
při vytváření obrazců v granulátovém povrchu se fantazii meze nekladou a pokud je člověk zručný, může si třeba u bazénu vyrobit celou zoologickou zahradu.
Z tvrdého kartonu nebo překližky můžeme vyřezat zajímavé obrazce a ty umístit na původní povrch a potom přes ně přetáhnout granulátovou směs. Šablony poté odstraníme a místo vyplníme.
Granulátový "chodník v prášku" nemusí být nutně jen šedý nebo černý, nabízí se celá řada barevných odstínů.