
Internetový hobby receptář
Veřejné budovy - Střechy Vrňata & Žáčik s.r.o vyhrály prestižní soutěž na realizaci střechy na veřejné budově. Tato firma soustřeďuje ty nejlepší pokrývače.
Mansardová okna jsou atypická svým tvarem. Střecha, která je zvrchu překrývá tak musí splňovat náročná kritéria, aby jak okna tak střecha byla funkční.
Rodinné domy - Contica STAV s.r.o. se podílela na stavbě rodinného domu, kde navrhla a postavila střechu moderní dřevostavbě ve stylu roubenky.
Historické budovy - Rynostav s.r.o. předvedl perfektní práci při novém zastřešení starobylého kostela.Velmi členitá střecha nebyla žádnou lehkou prací.
Rodinné domy - firma Salamon realizovala střechu na selské usedlosti, kde bylo nutné speciálně vytvarovat střešní laťoví okolo mansardových oken.
Historické budovy - Střechy Kratochvíl s.r.o. zajistily dokonalou rekonstrukci střechy kostela a její výsledek je rozhodně chvályhodný.
Půdní vestavby se velmi snadno realizují v nových domech. Staré domy mají velmi často narušené trámoví střechy a vestavba na půdě se tam díky renovaci prodraží.
Nádherné stavby venkovských usedlostí lákají k prohlédnutí jako moderně stavěné starobylé domy. Krásná ukázka toho, jak se tradice dokáže snoubit s technologiemi dnešní doby.
Pokud neseženeme prostírání podle vlastního gusta, nezbývá nám, než si ho ušit doma sami. Fantazii a nápadům se meze nekladou.
Prostírání nemusíme jen kupovat, ale podle našeho vkusu si ho snadno ušijeme i doma. Použijeme dvě různobarevné látky, vatelín nebo duté vlákno na výplň a můžeme se pustit do šití.
Vyrobit si doma látkové prostírání z veselých jarním barev není nic složitého. Dva stejně velké kusy látky se sešijí k sobě, okraje se začistí entlovacím stehem a pro větší parádu se dá prostírání i ozdobit zajímavou výšivkou.
Při výrobě oboustranného prostírání použijeme jako výplň duté vlákno, které sešijeme spolu s oběma díly látky. Rohy můžeme zahnout dovnitř nebo ustřihnout a obšít.
Při výrobě oboustranného prostírání sešijeme oba díly látky k sobě. Můžeme dovnitř položit výplň z dutého vlákna nebo tenčí filc.
při výrobě oboustranného prostírání nejprve oba díly látky začistíme, obšijeme entlovacím stehem a potom sešijeme k sobě.
Pokud nemáme doma šicí stroj a přesto si chceme vytvořit z látky třeba barevné prostírání, není třeba zoufat. Aby stehy vypadaly pěkně, stačí když si linku stehu naznačíme na látku křídou a budeme šít zaručeně rovně.
Oboustranné prostírání je výhodné. Barvy můžeme střídat podle nálady a pokaždé bude na stole zajímavá dekorace.
Prostírání jednoduše nastřihneme z barevné látky a začistíme okraje. Nastehujeme a zaentlujeme.
Prostírání ve veselých barvách si můžeme ušit i doma sami a nepotřebujeme ani šicí stroj. Základní stehy zvládneme i v ruce.
Velikonoce jsou za dveřmi a nastává čas se připravit na jarní výzdobu domů či bytů. A jako z udělání nemáte barevné prostírání. Nezbývá, než si ho vyrobit.
Jak si vysvětlit postup topenáře, který tak marnotratně rozvedl potrubí po domě? Asi mu na nějakém tom metru nezáleží.