
Internetový hobby receptář
Čela šuplíčků není vůbec žádný problém polepit tapetou. Stačí jen odšroubovat madla, dřevo pořádně odmastit a nalepit tapetu.
Dětský nábytek trpí pod prstíky našich ratolestí asi nejvíc. Poškrábaný, pomalovaný. Něco umyjeme, ale větší neplechu je lepší přetřít barvou nebo přelepit samolepící tapetou.
Každý rok se hospodyňky předhánějí, která bude mít zajímavěji nazdobená velikonoční vajíčka. Stále převládá tradiční barvení, lepení samolepek nebo malování voskem.
Šikovným poskládáním stužek vzniká nádherná ruční práce, které se dalším názvem říká nešitý patchwork. Stačí nám k tomu několik barevných stužek, špendlíky, nůžky a trocha trpělivosti.
Barevnou stuhu si nastříháme na stejnoměrné kousky o šířce asi 2,5 cm a délce asi 5 cm. Můžeme použít několik barevných stuh, aby vajíčko bylo vícebarevné.
Budeme potřebovat 2x barevnou stužku o šířce 2,5 cm (vždy budete stříhat na kousky dlouhé 5 cm) a 1x barevnou stužku o šířce 1 cm. Dále polystyrenovou kouli, aranžovací špendlíky ( jsou kratší než běžné špendlíky), pravítko nebo krejčovský metr, nůžky a t
Na kouli si tužkou nakreslete linie tak, aby tvořily osm ploch. Uprostřed koule, kde se linie protínají, budete začínat. Připravte si pět kousků stuhy jedné barvy dlouhé 5 cm, z toho čtyři přeložte napůl, aby se vám lépe určoval střed stuhy.
Vezměte přeloženou stuhu a připíchněte těsně vedle špendlíkem naznačeného středu, přesně tak, jak to vidíte na obrázku. Stejně pokračujte dále, nejdřív protější stranu, pak strany vedlejší.
Přes základní bílou řadu můžete vsadit barevný pruh. Nepřeloženou stuhu přiložte na střed koule a špendlíkem určete střed koule.
Až vytvoříte i druhou polovinu koule, měly by se stužky sejít kousek od sebe, což zamaskujete stužkou v šířce 1 cm.
Šikovným poskládáním stužek vzniká nádherná ruční práce, které se dalším názvem říká nešitý patchwork nebo – li Artyčoková technika. Jako dárek jistě potěší vaše blízké a ozdobí i stůl.
Vyrobit si dekorační velikonoční vajíčko technikou patchwork není zase taková složitost, jak se na první pohled zdá. Chce to jen trochu cviku a zručnosti.
Velikonoční dekorace se dnes již dá vyrobit téměř ze všeho, co máme po ruce. Třena polystyrenový podklad, pár špendlíků a kousíčky látky a máme vejce jedna radost.
Ani plot není nutné hned podlévat betonem. Stačí ho posadit na vruty a kotvící patky od Krinnera a máme po starostech.
Kotvící vruty Krinner jsou možná ještě praktičtější než samotné betonové základy. Tady totiž beton vůbec není potřeba.
Bez základů to prostě nejde. Ty tradiční můžete v řadě případů výhodně nahradit zemními vruty od společnosti Krinner. Altán byl hotov.
Když nám ze stavby začali mizet věci zdánlivě zcela nepotřebné, měl to zachránit plot. Tak jsme to zkusili se zemními vruty. Druhý den jsme tahali kolem pozemku pletivo.
Chtěli jsme mít na pozemku besídku a tak ji máme. Založili jsme ji na zemních vrutech, protože pořád není něco, jak má být. Jeden by ji chtěl tady a druhý támhle.
Kadeřavost je nejvážnější choroba broskvoní, se kterou bojuje většina zahrádkářů. Typickým příznakem jsou červené puchýře na listech.
CHAMPION 50 WP je šampion mezi měďnatými fungicidy. Proti kadeřavosti broskvoně ošetřujeme v době nalévání pupenů postříkáním celé rostliny včetně kmínků.