
Internetový hobby receptář
Před samotným nanášením sava na textil, je vhodné si připravit šablony obrázků, které chceme mít na výsledném výrobku.
Posypanou látku musíme při skládání proložit vrstou mikrotenové folie nebo rozstříhnutým sáčkem, aby se nám barvy nepropily do dalších vrstev.
Před vložením do mikrovlnné trouby, se musí textil vložit do igelitového sáčku, který se nechá otevřený. Čím více látky, tím je doba fixování delší.
Obarvená látka metodou sypané batiky, se musí důkladně zafixovat například v hrnci s pařáčkem. Látku fixuje tvořící se pára po dobu asi dvaceti minut.
Po zafixování barev v mikrovlnce nebo hrnci s pařáčkem, je důležité látku pořádně vymáchat v čisté vodě, nechat uschnout a poté důkladně vyžehlit.
Když je sypaná batika zafixovaná v mikrovlnce nebo v hrnci s pařáčkem, pomocí špejle s kusem vaty namočené v Savu, vytvoříme libovolné ornamenty.
Na látku, která se nejprve posypala barvami na textil a zafixovala, můžeme pomocí špejle s vatou kreslit libovolné obrázky, například kočku.
Pokud se první pokus o sypanou batiku nepovede, lze látku přebarvit tmavšími barvami a docílit tak vzoru takzvaných elektromagnetických siločar.
Pomocí barev na textil a sava na bělení prádla, lze vytvořit nádherně zdobené povlaky na polštáře, závěsy nebo plátěne tašky.
Balení superbíle sádrové stěrky s vysokou jemností, je vhodné použít na vyrovnání nerovných ploch před malováním. Lze jí použít i na lokání opravy.
Sádrová omítka Rimano Prima je vhodná k použití zejména k povrchové úpravě hladkých ploch, pro stěrkování jádrové omítky, i k lokální opravě omítek.
Ježka, jehož nákres je na slabém papíru, lze přilepit na tvrdší karton a následně vystřihnout. Tím zamezíme zničení šablony a déle nám vydrží.
Tenkou papírovou šablonu ježka, je vhodné přilepit na tvrdší papír. Tím zabráníme rychlému poničení šablony a může sloužit dlouhodobě.
Šablonu z tenkého papíru, je lepší nalepit na tvrdší karton, aby šablona sloužila k více použitím a nezničila se hned po prvním obkreslení.
Pomocí šablony, nůžek, lepidla a tvrdého papíru, lze s dětmi vytvořit ježka, kterým si následně mohou děti vyzdobit svůj pokoj.
Aby se dal papír přesně skládat, vyryjeme si linii skladu pomocí pravítka a vypsané propisky nebo jiné pevné tenké tyčky.
Vystřihli jsme si dvojitou předlohu ježečka. Na místě, kde jsou obrysy spojené vytvoříme sklad takovým způsobem, aby jsme mohli ježečka postavit "na nohy".
Přeložte dva stejné pruhy papíru na koncích do pravého uhlu a postupně je skládejte přes sebe. Pokračujeme až nám dojdou pruhy papíru nebo podle potřeby.
Ze dvou pruhů barevného papíru postupným skládáním přes sebe vytvoříme šikovnou harmoniku. Papírová harmonika může posloužit jako tělíčko pro panáčka.
Nákres ježečka si vystřihneme a obkreslíme na barevný tvrdý papír nebo látku, podle toho, co chceme vystřihovat a tvořit.