
Internetový hobby receptář
Hlínu, kterou jsme vykopali, znovu použijeme - po prosátí jí posypeme povrch do výšky tři až pět centimetrů a urovnáme hráběmi.
Aby byl povrch co nejvíce rovný, udusáme a zhutníme ho špalkem či válcem. Poté ho ještě pokropíme vodou, aby ještě slehl.
Na připravenou zeminu položíme mezivrstvu, vhodné je použít pevnou tkanou PVC fólii, zakrývací plachtu nebo mirelon.
Nyní je třeba spojit ocelové profily. Ty tvoří základ celého bazénu. Jsou opatřené drážkou a rozdílných velikostí, jednoduše se zapojí do sebe.
Ocelové profily spojíme v kruh a získáme tím základ bazénu, zkontrolujeme všechny spoje. Drážky profilů musí směřovat nahoru.
Rozbalíme ocelový plášť bazénu, výřez pro filtraci musí být u horního okraje. Na vnější straně bude bílá či lakovaná strana pláště.
Rozmotáme ocelový plášť bazénu tak, aby výřez pro filtr směřoval nahoru a zároveň byl na vhodném, přístupném místě.
Rozevřený plášť bazénu postupně usazujeme do drážky ocelového profilu. Je dobré mít k ruce někoho, kdo nám pomůže, zvlášť, pokud fouká vítr.
Ocelový plášť je třeba nyní zasunout do drážky profilu. Jeden okraj zasuneme do drážky, a to zhruba do půlky dílu, ne až ke spoji.
Ocelový plášť bazénu usazujeme do drážky postupně, až se konce setkají. Pokud bude třeba, porovnáme ocelové profily a plášť, jak je třeba.
Dle doporučení výrobce nebudeme rozkládat fólii, pokud je méně než osmnáct až dvacet stupňů, aby byla zachována pružnost fólie.
Fólii rozprostřeme rovnoměrně přes bazén. Okraje natáhneme přes okraje bazénu a připevníme kolíčky, tak aby byl přesah všude stejný.
Po sestavení pláště a natažení fólie můžeme do bazénu začít napouštět vodu. Pro tuto chvíli postačí zhruba deset až patnáct centimetrů.
Na vrchní hranu bazénu postupně budeme nasazovat obruč. Nejlépe je začít u spoje pláště, na který nasadíme obruč zhruba v její půlce.
Jednotlivé části filtru si rozložíme vedle sebe, vezmeme pryžové těsnění, které připevníme z vnitřní stran bazénu na filtr a přírubu.
Těleso filtrace z vnější strany bazénu přiložíme k otvorům ve stěně. Z vnitřní strany přiložíme dané díly a vše šrouby spojíme.
Příruby je třeba šrouby připevnit z vnější i vnitřní strany bazénu. Uděláme to ručním šroubovákem či velmi opatrně akušroubovákem.
Do nádoby vložíme filtr či přiloženou náplň a usadíme pevně na místo. Posléze vložíme ještě sítko na hrubé nečistoty.
Tvárnice Ultra Therm dávají stavbám skvělé tepelně izolační vlastnosti. Zároveň jsou velmi lehké a dobře izolují od hluku i vody.
Tvárnice SIP se používají jako vnější nosné či výplňové zateplené konstrukce. Jsou vhodné pro stavby s požadavkem na vysokou tepelnou izolací obvodového pláště.