
Internetový hobby receptář
Při stavbě bazénu je třeba si dopředu určit pohledovou stranu, abychom se nemuseli koukat na nevzhledný spoj konců plechového pasu, který tvoří stěny bazénu.
Při rozmotávání plechového pasu tvořícího stěny postupujeme pomalu a opatrně, abychom nepoškodili bazénovou podložku, která bude chránit folii bazénu před protržením.
Po usazení plechového pasu tvořícího stěny si naznačíme otvory pro budoucí filtraci a cirkulaci vody. Ty následně opatrně a přesně vyřízneme vhodným nástrojem.
Po usazení stěn je nutné spojit oba konce pasu spojovacím profilem, který je součástí balení. Po dosažení přesného tvaru kruhu zafixujeme i stěny proti posunu.
Na horní hrany bazénu je třeba nasadit měkkou izolační pásku, která kryje hranu plechové stěny a bude bazénovou folii chránit před protržením.
Po ukončení stavby stěn se můžeme pustit do nejdůležitější fáze stavby bazénu. Tou je bezchybné natažení a urovnání bazénové folie.
Usazení bazénové folie je třeba udělat pečlivě a neuspěchat to. Jen tak si zajistíme v budoucnu dlouhou životnost folie, hladký povrch bez hrbolů a záhybů.
Po usazení bazénové folie můžeme pomalu napouštět vodu. Vahou vody se folie může ještě trochu vytáhnout a narovnat, což je dobré průběžně kontrolovat.
K bazénu nesmí chybět schůdky. Při jejich montáži postupujte podle návodu výrobce, aby byla zajištěna jejich stabilita a bezpečné používání.
Při sestavování schůdků postupujte podle návodu výrobce a důsledně utahujte všechny šrouby. Jen dobře zajištěné spoje zaručí bezpečné používání schůdků.
Poté, co hmotnost vody dostatečně vypne bazénovou folii, je třeba namontovat filtraci. Do folie vyřízneme otvory podle předpřipravených otvorů ve stěnách.
Při instalaci je nutné dodržovat návod daný výrobcem, abychom nikde neporušili bazénovou folii. Vyhneme se tak případným problémům v případě reklamace.
Do předem připravených montážních otvorů pečlivě usadíme přepad vody z bazénu. Dbáme na přesné umístění a dotažení všech šroubů a těsnění.
Po usazení přepadu vody, tzv. skimmeru vyřízneme podle vnitřní strany rámečku bazénovou folii. Tím folii dobře uchytíme ke stěně bazénu bez rizika průsaku vody.
Uvnitř skimmeru jsou vyjímatelná síta. Ta slouží k zachycení větších nečistot. Tato síta je dobré pravidelně kontrolovat a případné nečistoty vybírat.
Důležitou součástí bazénu je filtrace. V tomto směru je dobré řídit se radou výrobce a pořídit kvalitní filtraci s výkonem, který odpovídá objemu našeho bazénu.
Bytelná dřevěná konstrukce, doplněná o kvalitní střešní materiál v podobě komůrkových desek, poslouží ke spokojenosti majitelů dlouhá léta.
Laboratorní testy jednou za čas odhalí škodlivé materiály u zboží, které bylo uvedeno na náš trh. Nakupujte proto ověřené značky, ne napodobeniny pochybné kvality.
Veškeré plastové výrobky uvedené na evropský trh musí projít laboratorními zkouškami, aby se vyloučila případná závadnost a škodlivost materiálu.
Komůrkové desky jsou nejčastěji v čiré a bronzové barvě. Chcete-li je ale využít i jako neprůhledný prvek, je možné pořídit desky v mléčně bílé barvě.