
Internetový hobby receptář
Do dřevěné boční desky je třeba vyvrtat otvory pro spojovací tyčky. K naměření správné vzdálenosti použijeme metr.
Ke spojení jednotlivých dílů stoličky se používají dřevěné kolíčky. Oproti použití šroubků mají výhodu, že spoje nejsou vidět a nevznikají praskliny.
Nyní jsme skoro v půlce sestavování. Stolička je položená na bok, abychom k ní mohli přidělat výklopný stupínek, i druhou boční stěnu.
Dřevěné díly k výrobě stoličky si můžeme poskládat na zemi, abychom si dokázali lépe představit, které díly k sobě patří.
Stupínek ke stoličce není složité sešroubovat, protože se skládá pouze z pár částí, které k sobě připevníme pomocí předpřipravených šroubků.
S dobrou vrtačkou (zde vrtačka značky Narex) bude šroubování dílů stoličky hračka. Stačí pár šroubků vhodné délky.
S chutí do toho a půl je hotovo. Nyní nám chybí sestavení posledních pár dílů a stolička bude brzy hotová.
Skládání stoličky není žádná věda a může to být i zábava. Díly do sebe pasují díky dřevěným kolíčkům a předvrtaným otvorům.
Při lepení jednotlivých částí stoličky je důležitá přesnost, ale i stlačení dílů tak, aby lepidlo mohlo zaschnout a vznikl nám pevný spoj.
S přípravou vrchní dřevěné desky ke stoličce s výklopným stupínkem nám může pomoci nářadí značky Narex.
Do vrchní dřevěné desky vyvrtáme otvor, který nám bude sloužit k lepší manipulaci se stoličkou, ať již při přesunu, či úklidu.
Je vhodné obrousit všechny části stoličky, včetně desky, dříve než ji sešroubujeme. Práci nám velice usnadní elektrická bruska.
Stolička s výklopným stupínkem se neztratí v žádné domácnosti. Hodí se i jako stylový doplněk interiéru, či zahrady.
K natření dřevěné desky pro výrobu stoličky můžeme použít barvy značky Soudal. Pak už stačí jen štětec a máme skoro hotovo.
Chytré řešení domácí knihovny spojené s úložnými prostory vykouzlí úsměv na tváři i vám.
Díky vestavěné knihovně jsme získali hodně místa pro knížky, aniž bychom pociťovali zmenšení prostoru v bytě. A navíc dobře vypadá.
Skříňka postavená svépomocí je ideálním řešením pro malé byty, kde nám ušetří místo. Může sloužit i jako knihovna.
Spodní část knihovny slouží jako skříňka, kde vznikl dostatečný úložný prostor. Horní část může sloužit nejen jako knihovna, ale také jako místo pro ukládání dokumentů.
Před přišroubováním dřevěné desky je třeba zkontrolovat zda bude polička v rovině. K tomu použijeme bublinkovou vodováhu.
Pomocí vrtačky připevníme kovové háky k dřevěné desce, kterou si přidržíme druhou rukou. Je to velice jednoduché, takže by to měl zvládnout každý.