
Internetový hobby receptář
U plastového okna může i velký počet květin a dekoračních předmětů způsobit špatné proudění vzduchu a tím rosení okenních tabulek.
Skromně prostřený vánoční stůl našich předků vypadá velice dekorativně. Jednoduché upečené doplňky potěší oko i naše chuťové kanálky.
Tato vánoční ozdoba je pletená ze slámy a zdobená suchými plody. Výroba vzhledem k velikosti již vyžaduje jistou zručnost a trpělivost.
Pomocí špejlí, suchých plodů a ořechů si můžeme vyrobit takovouto hezkou závěsnou dekoraci na Vánoce. A navíc ji můžeme průběžně ochutnávat.
Tradičně prostřený sváteční vánoční stůl, tak jak ho zdobili naši předci. Domácí výrobky a výpěstky, doplněné o přírodní dekorace, nádhera pohledět.
Na Vánoce se tradičně strojí vánoční stromeček. Figurky a ozdoby pletené ze slámy, vizovické pečivo a řetězy navlékané ze sušených plodů.
Ze zbytku těsta na vánočku, větviček jmelí a různých sušených plodů mohou děti vyrobit tuto pěknou závěsnou vánoční dekoraci do okna.
Vánoční stromečky ozdobené figurkami a ozdobami vyrobenými ze slámy byly běžné za časů našich prababiček na venkově a pomalu se vrací zpět do módy.
Dekorace, která každého upoutá. Je vyrobena z pečeného těsta, ořechů, sušeného ovoce a vánočních rostlin, jako jmelí a cesmína.
Dobře uleželá tradiční vánoční štóla z tvarohu bude ozdobou vašeho stolu a vzhledem k výtečné chuti se na něm moc dlouho neohřeje.
Chceme-li péci tradiční vánoční štólu, tak před samotným mícháním těsta je nutné zjistit, zda máme všechny potřebné suroviny a případně je dokoupit.
Upečenou a v alobalu zabalenou štólu je třeba uchránit před nedočkavými mlsouny, aby si na ní pak v pravý čas pochutnali ještě víc.
Všechny suroviny si pečlivě odvážíme a odměříme a vsypeme či vlijeme je do jedné hluboké mísy či kuchyňského lavóru.
Vypracované těsto přendáme na moukou vysypaný vál a rukama nebo válečkem z něj uděláme asi jeden centimetr tlustou placku.
Rozválenou placku těsta přeložíme na třetiny, vrchním a spodním dílem do prostředku. Poté ještě jednou přehneme spodní díl do 2/3 směrem nahoru.
Na plech vyložený pečicím papírem opatrně přeneseme štólu. Dáme ji do trouby předehřáté na 220 °C a pečeme 10 minut, pak zmírníme teplotu na 160 °C.
Upečenou štólu ještě za horka potřeme rozpuštěným máslem a posypeme moučkovým cukrem. Po vychladnutí ji zabalenou necháme uležet.
Ve špatném počasí může být problém zabavit děti. Dejte jim štětce, barvy a květináče. Výsledkem jsou veselé a dekorativní obaly na květiny.
Kdo je dostatečně šikovný a má potřebné vybavení, může si ušít takovýto veselý vánoční polštářek. Dekorace je to praktická a navíc velice pěkná.
Kdo pravidelně šije, mívá občas nějaké odstřižky a zbytky látek. Nemusíte je vyhazovat, ušijte si z nich takovýto veselý povlak s postavičkou na polštář.