
Internetový hobby receptář
Pokud to prostor v předsíni dovolí, je možné do ní umístit i posezení. Může tak sloužit jako další místnost v domě či bytě.
V prostornější předsíni je možné umístit také příjemné posezení v podobě křesílka a stolečku. Může pak sloužit k mnoha dalším účelům.
V předsíni je většinou ideální prostor pro umístění vestavěné skříně, většinou na míru. Vejde se do ní mnoho včetně sezónního vybavení.
V předsíni nesmí chybět botník a skříň k ukládání oblečení a obuvi. Je třeba také zvolit vhodnou podlahovou krytinu - jako ideální se jeví dlažba.
V předsíních obvykle nenajdeme okno, a tak je nutné sáhnout po kvalitním a dostatečném osvětlení, se kterým si můžete vyhrát.
V předsíni si najde své místo mnoho potřebných věcí - nesmí chybět zrcadlo, pořádné osvětlení, pokud zde není okno, a také místo na odkládání drobností.
Také zrcadla jsou nezbytnou součástí předsíně. Nejenom že si v nich zkontrolujeme vzhled před odchodem, ale umí prostor také zvětšit.
Aby prostor předsíně působil příjemněji a vzdušněji, je vhodné použít do dveří skleněné výplně, které nás ale nesmí připravit o soukromí.
Velmi praktické pro ukládání bot jsou výklopné botníky, které šetří místo a vejdou se i do úzkých vstupních chodeb panelákových bytů.
Není-li v předsíní dostatek prostoru, je řešením zde umístit na ukládání bot botník výklopný nebo závěsný, který lze schovat za závěs.
Mnohdy nás trápí průvan pronikající pod vstupními dveřmi do bytu. Vyřešit to lze připevněním lišty s kartáčkem, která zabrání průvanu i vnikání nečistot.
Botník , který bude přesně sedět do růžku přede dveře si můžete vyrobit doma. Stačí si nechat nařezat lamino a můžete se pustit do práce.
Botník si můžete pohodlně vyrobit doma. Postačí k tomu nařezané kusy lamina rozměrů dle vašich potřeb, jen pozorně měřte.
Do poliček, které budou tvořit dno a vrchní díl botníku, je třeba vyvrtat otvory, do kterých se umístí dřevěné kolíčky na spojení dílů.
Na police je třeba nažehlit pásky, které zakryjí boky. Můžete je zvolit ve stejném odstínu, nebo v kontrastním, botník pak bude působit výrazněji.
Nažehlovací pásku opatřenou tavným lepidlem nažehlíme na hrany žehličkou. Přesahující část je třeba opatrně odříznout nožem nebo dlátem.
Nažehlenou pásku na hrany je třeba seříznout nožem nebo dlátem, aby nepřesahovala, a hranu ještě následně dočistit smirkovým papírem.
Do bočních dílů je třeba vyvrtat otvory na kolíčky, které budou držet police. Použijeme k tomu úhelník a tužku a vyznačíme si místa.
Označení místa důlčíkem označíme, aby vrták při práci neklouzal. Otvory musí průměrem sedět na dané kolíčky, aby nevypadávaly.
Otvory pro kolíčky, které budou mezi bočními a spodní a horní hlavní policí, je třeba ještě strhnout záhlubníkem nebo vrtákem.