
Internetový hobby receptář
Oscilační postřikovač zajišťuje vhodné zavlažování zahrady. Plošné zalévání, při kterém vodu nepřivádíme přímo ke kořenům rostlin.
Gumové hadice, které na slunci puchřely a praskaly, jsou už minulostí. Na trhu jsou dnes vyztužené plastové hadice o průměrech ½“ nebo ¾“ (13 nebo 19 mm).
Vhodné na zavlažování jsou nejrůznější postřikovače, jednoduché i rotační. Dvěma nebo třemi rotujícími rameny rozstřikují drobné kapky v kruhu.
Na zalévání se nejčastěji používají hadice s nejrůznějšími nástavci, tryskami i ručními sprškami. Pro zalévání se hodí nashromážděná dešťová voda.
Pro plošné zalévání jsou vhodné i nejrůznější postřikovače, jednoduché i rotační, které dvěma nebo třemi rotujícími rameny rozstřikují drobné kapky v kruhu.
Velmi vhodné jsou i nejrůznější postřikovače. Jednoduché i rotační, které dvěma nebo třemi rotujícími rameny rozstřikují drobné kapky v kruhu.
Gumové hadice, které na slunci puchřely a praskaly, jsou už minulostí. Na trhu jsou dnes vyztužené plastové hadice.
Na zalévání se nejčastěji používají hadice s různými nástavci s různým průtokem, vzdáleností a silou postřiku. Závlaha umožní zachovat zahradu v dobré kondici.
Na zalévání se používají hadice s nejrůznějšími nástavci a tryskami. Ty mají různý průtok, vzdálenost a sílu postřiku.
Na zalévání se nejčastěji používají hadice s nejrůznějšími nástavci a ručními sprškami. Ty mají různý průtok, vzdálenost a sílu postřiku.
Větší záběr má postřikovač s pulzační tryskou. Ta se postupně natáčí a rozstřikuje vodu v kruhových výsečích.
Dalším typem je oscilační postřikovač, jehož pohyb zajišťuje obdélníkový tvar zavlažování. Je vhodný pro plošné zalévání.
Vícebodová rozstřikovací koncovka leží na trávníku. Vedle ní vidíme ukotvovací kolíky.
Vícebodovou rozstřikovací koncovku je možné přestavět podle potřeby tvaru a intenzity výsledného zalití. Udržuje nám zahradu ve svěžím stavu.
Hadice dnes doplňují rychlospojky na jednoduché zapojení. Dále zde jsou rozvětvovací spojky a přípojky na ventil či čerpadlo.
Pro jednoduché propojení hadic či připojení k vodovodnímu kohoutku zde máme rychlospojky. I s nimi je snadná manipulace.
Dalším pomocníkem při zalévání a zavlažování je rozvětvovací spojka i stop-spojka. Hadici lze na ni jednoduše nasadit.
Dnešní plastové hadice doplňují rozvětvovací spojky i stop-spojky. Zalévání zahrady se tak stává více flexibilnější.
Vyztužené plastové hadice doplňují přípojky na ventil či čerpadlo. Jejich manipulace je snadná.
Když je zahrada veliká nebo jsme často pryč, ale chceme zajistit pravidelnou zálivku, můžeme zvolit automatické časování zálivky. Zde je automatický časovač.