
Internetový hobby receptář
Do otvorů kápneme disperzní lepidlo a vklepneme kolíčky, rámeček spojíme a přebytečné vyteklé lepidlo ihned otřeme vlhkým hadříkem, aby nezaschlo.
Truhlářskými svěrkami rámeček stáhneme. Kolmost zjistíme přeměřením úhlopříček, které musí být shodné. Takto slepíme oba rámečky.
Oba hotové rámečky k sobě spojíme dvěma krátkými panty. Pant připevníme malými šroubky, hřebíčky nejsou vhodné.
Na druhý konec jednoho rámečku je ještě zapotřebí připevnit úzkou lištu 2x2 cm. Ta je s nimi rovněž spojena panty. Lišta je pak pevně kotvena ke stěně.
Příklepovou vrtačkou si předvrtáme do stěny otvory pro hmoždinky. Celý stůl a jeho menší nesklápěcí část je upevněna na dvou dřevěných lamelových podpěrách.
Vzdálenost dřevěných podpěr od sebe musí být taková, aby nepřesahovaly stůl. Zároveň se mezi ně musí s malou rezervou vejít skládací rámová noha stolu.
Přední hrany stolu zaoblíme. Jako šablona nám může posloužit větší poklička. Pomocí přímočaré pilky s ostrým plátkem pak rádius vyřízneme.
Takto opracovanou stolovou desku je zapotřebí o 25 cm zkrátit. Pod tuto kratší část se bude stůl skládat.
Obě části stolové desky spojíme dvěma panty. Po spojení část pantů připevněnou na větší části stolové desky opět povolíme a vruty vyšroubujeme.
Menší pevnou nesklopnou část stolu položíme na dřevěné podpěry. Zespodu ji připevníme vždy dvěma vruty. Jejich délku volíme tak, aby materiálem neprošly skrz.
Nyní můžeme celou skládací nohu rozevřít. Rozložení nohy pro použití má být takové, že první rám je na šikmo a druhý je rovnoběžně s podélnou osou stolu.
Na rozloženou podpěrnou nohu složenou ze dvou rámů položíme větší část stolové desky. Ze spodní strany stolové desky ji spojíme s pantem k nesklopné části stolu.
Stůl máme hotový. Složený je na místo velmi skromný, zabere pouze 28 cm.
Horní stopkovou frézkou zaoblíme hrany stolu. Při práci je nutné mít opracovávaný materiál pevně uchycený, předejdeme tak zbytečným úrazům.
Akumulátorové nůžky na živý plot od firmy Bosch nabízejí větší volnost pohybu a vylučují riziko přestřiženi kabelu. Jsou velmi lehké a ergonomicky vyvážené.
Šatnu tvoří čtyři díly tvaru U s nástavci, tři díly jsou stejné velikosti a jeden o 4 cm užší – mezera pro pojíždění dveří.
Dva díly šatny jsou policové, jeden díl je s jednou tyčí na kabáty a delší oděvy, jeden spodní díl nemá strop a nástavec je na něj nasazen jen na spojovací kolíčky.
Prázdný roh místnosti zůstal vyčleněn pro stavbu šatny. Před samotnou stavbou šatny nejdříve odstraníme podlahové lemovací lišty.
Z připravených a na hranách páskou nažehlených dílů lamina začneme kompletovat nejprve spodní díly šatny.
Otvory pro vruty nejprve předvrtáme menším vrtáčkem. Hlavy vrutů zapustíme záhlubníkem nebo větším vrtákem.