
Internetový hobby receptář
Vánoční ozdoby se v počátcích zdobení stromků objevovaly povětšinou jako sušené kousky ovoce (jablka, hrušky, mandle, rozinky) a sladké pečivo a perníčky.
Stolování o vánočních svátcích je takřka dominantou všeho dění, vše je sváteční, stůl je krásně prostřený.
Vánoční dárky svým blízkým dáváte z lásky. Přistupujte tak i k jejich balení. Stejně, jako šaty dělají člověka, tak kreativní obal zase dárek.
Krásně zabalené dárky pod stromečkem dokonale dokreslí vánoční atmosféru a vaši blízcí to jistě ocení.
Kvalitní vánoční papír o návinu deseti metrů je cenově výhodnou volbou při balení velkých dárků.
K těmto svátkům se pojí řada tradic, od lití olova, přes házení botou, až po dnes nejběžnější rozdávání dárků.
Vánoce jsou nejrozšířenějším svátkem, dávno jej neslaví jen křesťané.
Ozdobený stromek, jak jej dnes známe, má svůj původ v Německu. V 19. století se pak dostává nejprve do našich měst do bohatých rodin, později i do vesnic.
Advent je začátkem liturgického (církevního) roku. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod.
Stejně, jako se mnozí přou o původ svátků vánoc, tak je nejistá doba rozšíření svátků po světě či doba vzniku.
Vánoce nezačínají 24. prosince, ale mnohem dřív. Některé roky dokonce první adventní neděle připadá na listopad.
Mnohé rodiny zachovávají tradici a drží se barev červená, zlatá a zelená. Stále také zůstávají v oblibě slaměné ozdoby v kombinaci s červenými stuhami.
Dřív se věnce zavěšovaly především na dveře, dnes lze vidět věnce na dveřích, oknech i stolech, doplněné v posledním případě o 4 svíčky.
Vánoční stromek původně nahrazovala nejprve větev rozdávána koledníky, samotný stromek se zavěšoval nad prostřený stůl, ovšem špičkou dolů.
Pro lepení kůže nebo savých materiálů se hodí disperzní anebo kvalitní univerzální lepidla. Práce s nimi je pohodlnější a bezpečnější.
Pokud zvolíme levnější formu těchto lepidel, často nejsou slepené spoje příliš pevné a trvanlivé. Je proto vhodné volit skutečně osvědčená značková lepidla.
Pro lepení papíru, korku, kůže nebo savých materiálů se hodí zcela jiná lepidla než vteřinová, a to disperzní anebo kvalitní univerzální lepidla.
Vteřinová lepidla jsou nejvhodnější k lepení plastů nebo kovových součástí, ale i zde si musíme dávat pozor zejména na kvalitu lepidel.
Častou závadou je nevyvložkovaný komínový průduch - vyvložkování bývá nutné provést zejména při přechodu na jiný druh paliva.
Výměna hlavic je často doprovázena i výměnou topných těles za nová desková.