Užitková voda na WC

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nemáte s tímto nějaké zkušenosti. Doslechl jsem se, že někdo to má na WC udělané tak že vodu z kuchyně, z koupelny má vyvedenou na nádrž na WC a tu zpětně používá na splachování. Nemáte prosím nějaké návrh jak by se to dalo udělat? Děkuji

Odpovědi

Zdravím, máte nějaké nákresy k Vašemu návrhu a nějaký popis Vašeho vylepšováku ,rád bych to navrhl v našem bytovém době. děkuji moc Vasek.klom@seznam.cz

Překvapilo mě kolik lidí zde o tomto diskutuje. Případné realizace je možná za situace, kdy voda stéká od souseda o patro výše aby byl spád. Nádrž by samozřejmě byla tvožena jednak bezobslužnou filtrací a přepadem. Tím by se nemusela voda ve vaně nechávat stát - bylo by to neestetické a myslím, že i proti hygieně.
Lepší by bylo věškerou vodu shromažďovat pod domem a distribuci zajistit rovnoměrně všem. Voda by bylo už vyčištěná a nezávadná. Dnešní technologie biologického čištění to umožňují včetně vody přímo ze záchodů. Čistota vody je taková, že ji lže užívat jako užitkovou na cokoliv.

Už v roce asi 1987 jsem podal tzv. zlepšovací návrh který se zabýval tímto problémem. Tento byl odmítnut pro jeho nepropracované technické řešení. Navrhl jsem aby v panelových domech probíhal sběr použité vody tak, aby nemusela být čerpána. Tedy voda stékala od souseda o patro výš do speciální nádrže v prostoru WC kde jsou technické přívody. Zde proběhla filtrace a splachovalo se samospádem. Teprve po vyčerpání by se splachovalo čistou vodou. dalo by se to řešit i centrálním sběrem a následným rozvodem zpět do nádrží. V již existujících domech je trochu potíž tuto vodu rozvádět, protože se s tím nepočítalo při stavbě ale výsledek za to stojí. Dobrým nápadem je i obtočit odpadní potrubí přívodem studené vody do koupeny kdy dochází k ohřevu ledové vody odpadní teplou vodou a tím se šetří za ohřev.

i kdybych nechala vodu ve vaně, do ní vložila čerpadlo, hadici protáhla na WC. Zavřela přívod vody do nádržky, tak bych to musela vždy manuálně dopustit že ?
Kubík vody nyní stojí 50,- myslím , že to stojí za úvahu.Mastnoty z nádobí ale vylučuji. Napište někdo nápad jak to zrealizovat. díky

Máme starý nepoužívaný septik.Do toho stahujeme vodu z vany,sprchy a myčky a malé čerpadlo tlačí vodu do přímého splachování bez nádobky. Funguje bez problémů, úspora vodného i stočného je poznat.

No musel by se dávat větší pozor na to co se vyhazuje v kuchyni do dřezu, měl by se tam dát potom případně nějaký filtr, aby se nádrž nezanesla, případně nějaký odlučovač na mastnotu.Dostaljsem email, řekl bych že není zase tak málo lidí co to mají. Je potřeba si v době vybudovat jakýsi rozvod užitkové vody s domácí vodárnou, ale nevím jak no. V německu například mají ve všech domech na WC rozvedenou užitkovou vodu. Za což se určitě ušetří! Hold češi asi šetřit nemusí :-(

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat