Nové podlahy ve starém domě - izolovat?

Ahoj, chci se zeptat. Kupuji starší dům ze šedesátých let a ve dvou místnostech jsou propadlé podlahy. Nějak jsem to nezkoumal, ještě asi dva až tři týdny to potrvá, než bude uskutečněný převod abych tam mohl začít dělat, takže nevím, co pod prkny je. Ale počítám s tím, že bude třeba podlahy vybetonovat. Chci se zeptat, jak na to? Respektive mi jde o izolaci. Chtěl jsem ěnjakou tepelnou izolaci, ale napadlo mě, jestli by se tam neměla dát i nějaká hydroizolace? Dům je z části podsklepen, ale zrovna v té kde se propadli podlahy tak podsklepený není. Zatím dům ani netrpí vlhkostí nebo plísní, ale je starý, tak nevim, jestli pro jistotu tu izolaci tam nedát? Můžete mi prosím někdo napsat jaké vrstvy tedy dát? Vůbec netušim, jak se to dělá, takže bych nejdřív to vylil normálním betonem. Pak se tam dává nějaká a smonivelační stěrka, nebo nejdřív izolace a pak až stěrka a na to plovoučky? Díky.

Odpovědi

. user avatar Jan

Musím říct, že je to hodně zajímavý.Zkusím to koupit a snad to bude fungovat tak jak má.

. user avatar Jan

Podivej se na www.ekostyren.cz vsechno je tam o tom napsane.Je to prisada do betonu pro lepsi izolaci podlah.

. user avatar Jan

Co to je, to vůbec neznám?

. user avatar Jan

Zdarec ja jsem pouzival na podlahy ekostyren a jsem maximalne spokojenej.

. user avatar Jan

Ahoj dělám rekonstrukci starého domu a potřeboval bych poradit jak nebo čím vyrovnat podlahy?

Dobrý den, mám ještě otázku. Mám te´d vykopané podlahy do cca 30-40ti cm. První vrstva bude tenká vrstva strusky z omlácených omítek, protože nevim kam s tim, na to pak šterk, který mám koupený. Na to tenká vrstva betonu, samonivelačního, bez písku, snad to tim štěrkem po udusání dusátorem neproteče. A na to chci dát nějakou asi ipu? Potřebuju aby to fungovalo jako hydroizolace a zároveń na radon. Radon je v nízké hladině, ale pro jistotu to tam stejně chci. Vlhkost taky žádná výrazná není. Dům není z větší části podřezán, ale prý to není třeba, takže dám izolaci do podlah jen na vodu, protože je pod tím hlína a pak zvenku domu. Zajímá mě, jakou tedy tu izolaci, a jak se to napojuje? překrývat se mi to moc nechce, protože pak tam budou vyvýšené spoje a nevim jak na to dát polystyrén aby to bylo rovné. A taky jak to ukončit u stěny? zakopávat kousek do ní, nebo zahnout nebo uříznout hned u stěny... nevim. Na ní pujde pak polystyrén a na něj beton z betonárky 3 - 5cm a na to podlahové TUV podlahovka. díky za radu

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat