Motorový a světelný proud

Ani na zdejším fóru, na internetu, wikipedie.cz či tištěných encyklopediích, v knížce Práce doma a na chalupě jsem nenašel osvětlení pojmu motorový a světelný proud. Můžete mne někam pro info odkázat? děkuji

Odpovědi

Dobrý den Chtěl bych poradit jesli se dá použít jeden fotovaltaický panel na osvětlení zahradní terasy nebo pro využití nouzového osvětlení domu. Pokud ano můžete poadit co všechno je zapotřebí. Děkuji Všem

správcová zrušila elektroměr na osvětlení chodeb a nechala připojit osvětlení na hodiny výtahu osob.Znamená to,že i osvětlení bude počítáno jako spotřeba motorového proudu 38O V (4OO V)? a tím se prodraží osvětlení? Prosím o brzkou odpověď.Děkuji

hledám radu:
mám třífázovou zásuvku na cirkulárku a chtěl bych od ní (z tří vodičů a nulák) odbočit jednofázovou zásuvku na travní sekačku, vrtačku, rozbrusku atd.
"odborně" jsem to vyřešil odbočením jednoho z vodičů a nuláku. zapnu pojistku, - v pohodě - proud mám na třech vývodech pro cirkulu, proud mám i na té odbočce, ale jakmile zastrčím jakýkoliv spotřebič (i žárovku) do té 220 odbočky, vypadne jistič. co dělám blbě? kde je chyba?
- elektrikáři, díky za radu

Děkuji za vysvětlení

Není potřeba někam odkazovat.Termínem motorový proud je myšleno připojení třífázového proudu.
Světelný proud je připojení jen jedné fáze.
JABR

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat