komin

Dobry den. Na chalupe rekonstrujeme pokoj. Do pokoje bychom chteli dat kamna, ale bohuzel tam neni komin. Nekde jsem kdysi slysel, ze lze misto stavby udelat tzv. rourovy komin, ktery neni tak nakladny jak na stavbu tak na penize. Nemate nekdo zkusenosti s timto druhem kominu nebo nevite na jakou firmu se obratit? DEKUJI za ODPOVED

Odpovědi

Zdravím. Doporučuji se podívat na systémy Tůma. Cena je oproti konkurenci o dost jinde a to při stejné kvalitě a provedení. Stavebnice, za 6 hodin bylo hotovo. Kupoval jsem na www.vseprokominy.cz

Já osobně bych vám doporučoval komín EFFEDUE. Dostavovali jsme ho do chaty a celá instalace zabrala odpoledne (5m). Šlo jen o to udělat díru do střechy a pak na sebe vyskládat 10 bloků. Jako kdybyste stavěli z Lega. Komín má super tah a není to žádné provizorní řešení.

Dobrý den, prosím o radu. chystám se koupit krbová kamna a nevím jaký si můžu dovolit průměr kouřovodu. od ústí kouřovadu do komína je komín 1,3 m dolů, kde jsou dvířka na vymetání, průměr je 150 mm(vyzděný komín z cihel). nahoru od ústí kouřovodu je komín vysoký cca 4 metry, ale tady je problém. asi 1,7 metru je ještě vyzděný komín 150 na 150 a potom už je trubka o průměru 130 mm (délka 2,3m). bude toto zúžení komínu dělat \\\"neplechu\\\" když koupím kamna s kouřovodem 150 mm? díky za Vaše rady Pavel

Ideální je přistavět zvenčí klasický komín z cihel,nebo tvarovek.Pak nehořlavý průchod skrz stěnu JABR

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat