Strop s rakosem

Dobry den, rekonstruuji byt ve starsi zastavbe a resim problem s odpadavajici stropni omitkou. Jedna se o klasicky dreveny strop s podbytim na kterem je rakos a omitka. Strop je rozpraskany, omitka odpadava a obnazuje se rakos. Po demontazi sadrokartonove pricky se problem jeste zhorsil. Rozhodl jsem se proto omitku vysekat, rakos odstranit a nechat jen podbyti. Otazka co na nej. Co by jste radili? Diky

Odpovědi

Dobrý den,stím stropem je více řešení.Buď tam dát nový rákos a nahodit,nebo dát rabitzovo pletivo(náhržka rákosu) a nahodit.nebo udělat rošt a dát sádrokarton.Záleží aby se vám nesnížil moc strop.

Mam starší rod. domek ten problem znam všechny stropy jsou dělany timto stilem .Oškrabal jsem je napenetroval -sokratem - a nalepil polys. desky s dekorem a je hotovo jen desky nedrží na neoškrabanem stropu padají i s omitkou ale jinak super mam to 5 let a nejsou zaprašené -nekouřím- lepší jsou se zamečkem jsou sice draší ale nejsou mezery mezi nima okolo jsem dal lištu je to fakt hezke

Myslím,že když tam uděláte DOBŘE sadrokartonový strop nic tím neskazíte a ješte ušetříte!

Nechej vše,jak je,na ten původní strop nalep polystyrenové podhledy.Ten nepořádek ze shozeného stropu si dovedu představit.Jako další možnost bych viděl nalepení a zafixování desek z EPS,tloušťky 5 cm,následně kryté perlinkou s lepidlem.Po přebroušení malých nerovností nátěr klasickou interiérovou barvou.
JABRAKA

Dobrý den, máte celkem 2 možnosti- 1. na podbití natáhnout "rabicku" a opět nahodit - každy zedník se dnes na to vykašle protože je to práce na nic... nebo na stropní kci. zavěsit klasickej SDK podhled

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat