renovace fasády

Prosím o radu ,chtěla bych renovovat fasádu rodinného domku . Stávající brizolit je již poměrně zašlý a proto bych ho chtěla oživit.Jenže nevím zdali je možné stávající brizolit nechat a na něj nastříkat novou vrstvu brizolitu.Líbil by se mi i v jiné barvě než v klasické šedé nebo s bílým cementem ,ale to bych chtěla asi moc.Předem děkuji za radu a nebo informaci jak postupovat Díky

Odpovědi

Dobrý den, co se nátěrů na fasády rozhodně doporučuji firmu Benjamin Moore. Mají zdaleka nejkvalitnější nátěry se kterými jsem se za svou dlouholetou praxi setkal a i když je cena o něco vyšší, rozhodně litovat nebudete. Investovat do kvalitních nátěrů se vyplatí. Otevřeli nedávno v čechách pobočku, zkuste je najít a poptat se.

dobry den,
ono zavisi co s tou fasadou zamyslite a v jakem je stavu vlastni brizolit a cela konstrukce sten. Pravdepodobne se jedna o starsi objekt a tudiz by bylo zatepleni na miste. Pred vslatnim rozhodnutim jakou tloustku izolantu pouzit je treba zohlednit reseni detailu u oken, parapetu a nvaznosti na strechu apod. Taky je podstatna difuze vodni pary, standartni polystyren funguje, ale jsou i lepsi reseni (napr. system baumit open). Kdyz byste do zatepleni z nejakeho duvodu nechteli jit a stavajici brizolit byl soudrzny a unosny je mozne celou plochu fasady presterkovat zuslechtenym stukem (napr. baumit Putzspachtel) nemusi byt ani vlozena sit, ale standatni stuk na to nestaci, mohlo by dojit v budoucnosti kseparaci a nasledne po vyzrani (3-5 dni) aplikovat penetracni nater a nasledne druhy den probarvenou omitku v vybrane zrnitosti a stukture a samozrejme barve...
ja to mam jiz za sebou a cele mi to realizovala sikovna firmicka specializujici se na fasady www. profibau.cz, jsou schopni dobre poradit a nikam vas netlaci, tak hodne zdaru
h.

taky se na to chystám, ale bez zateplení.4-5 cm polystyrenu není na nic, minimálně by to chtělo 80. Já na brizolit natáhnu lepidlo s perlinkou a pak zkusím sehnat někoho, kdo mi udělá probarvenou omítku.

renovace zašlé fasády lze uskutečnit také tak,žew se použije zateplovací technika.Na omítku se nalepí slabá vrstva EPS,4-5 cm a na ten lepidlo s perlinkou a pak omítka.Máte zaručenu dokonalou rovinnost plochy a rychlou práci.Také životnost této úpravy je vysoká.
JABRAKA

Pokud není povrch břízolitu porušený, zkuste ho natřít fasádní barvou (stříkáním nebo válečkem). Dá se i tónovat na různé odstíny. Sám jsem to zkusil před asi 11 léty, výsledek je zatím stále uspokojivý. Barva zcelila dobře i menší praskliny, zatím drží, dá se částečně i omývat a dobře dýchá. Tuším, že šlo o barvu značky Alpina, ale dnes jsou možná i lepší. Ve stavebním supermarketu Vám jistě poradí, hlavně musí jít o venkovní barvu..

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat