Výztuha sádrokartonové desky pro zavěšení kuchyňských skříněk

Dokončuji sádrokartonovou příčku (vodovzdorný zelený sádrokarton 12.5mm), na které bude umístněna kuchyňská linka. Dle doporučení výrobce jsou kvůli dilataci svislé profily do vodorovných jen nasunuty, nahoře cca 1cm mezera a sákdrokartony jsou přišroubovány pouze ke svislým profilům. Rohové svislé profily jsou samozřejmě kotveny. Ve výšce budoucího zavěšení horních skříněk jsme přidal další vodorovné profily a sešrouboval je se svislými stojinami. Při rozhovoru s jinými kutily je mi ale tvrzeno, že toto asi nevydrží zatížení těžkými skříňkami s nádobím apod., že je nutno navíc sešroubovat vodicí vodorovné profily se stojinami a také sádrokartonové desky přisroubovat k těmto vodícím vodorovným profilům na podlaze a stopě. Jinak prý hrozí zborcení sádrokartonu, vyvrácení stojin z vodících profilů atd. To ale odporuje dilatačním doporučením výrobce a navíc lze pak asi případně očekávat rozdílné pnutí v sádrokartonových deskách ve dvou různých směrech a možnost prasknutí až zborcení. Kde je pravda, jaké máte zkušenosti, co by jste mi doporučili ? Předem díky.

Odpovědi

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal resp. požádal o radu. Pořídili jsme si byt z developerského projektu a samozřejmě, veškeré vnitřní příčky jsou ze sádrokartonu a to dokonce i ty v kuchyni. Nyní jsme si objednali kuch.linku i s nástěnými skříňkami a přemýšlíme, jak skříňky do sádrokartonu uchytit v případě,že v sádrokartonu nejsou žádné výstuhy. Co s tím?Napadá mě např. jemná ocelová síť natažená flexilepidlem na sádrokarton, popř. laminátová deska 16mm, která by tvořila celá kompletní záda kuchyně a která by byla uchycena jak do sádrokartonu, tak do profilů a na tuto desku by pak byly přidělány skříňky...víc mě nenapadá, nevím,poradili by jste mi prosím? Děkuji.

Ve výšce zavěšení linky vkládám mezi profily silnější prkno nebo fošínku,vzdálenost profilů 40cm,pokud nepoužíváte UA profily. Vše mám vyskoušené,sádrok.montuji už nějaký pátek

A co použít místo sádrokartonu sádrovláknitou desku?
Její pevnost je několikanásobně větší,a není problém k ní přichytit i bez výztuhy cokoliv.Je trochu větší cena,vrátí se při montáži,není třeba tolik tmelit a brousit
JABR

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat