Plíseň v bytě

Prosím o radu.Dcera si koupila byt v novostavbě. První zimu se jí dole v rohu objevila plísen v ložnici.Tento roh je ve výklenku. Takže není spojená podlaha ze zemí. Celá stěna je zateplená.Dcera to reklamovala a bylo jí sděleno, že tam má nábytek,který je přiražený ke zdi.A tím že tam moc dýchají. Nábytek od rohu kde je plíseň stojí asi 10cm.Brzy jí skončí záruka a neví si rady co má dělat.

Odpovědi

Mám také problém s nábytkem. Spíše jen s jedním kusem. V ložnici máme většinou kolem 60-70% vlhkosti. V zime to občas sahá až na 80%. Větráme ráno a pak i odpoledne. Ale klidně i několikrát denně. Bydlíme ve starém, zatepleném domě, kde jsou plastová okna. Když je venku zima nebo mráz, okna se nám ze vnitř hrozně mlží (skoro celá). Takže ještě k tomu všemu je musíme ráno celý komplet utírat, z toho jsou pak mokré i rohy zdí dole u oken, kde se trošku někdy tvoří plísen také. Ale hlavně zlobí nás zadní část čela postele. Celá strana zdi, ke které postel směřuje, vede k chodbě. Zhruba pulka je z druhe strany chodbička v bytě a zbylá půlka je z druhé strany chodba domu. Samozřejmě se chodby nevytápí. Minuý rok v zimě jsme už vyhodili noční stolky, které byli taky zasažené plísní v zadní části. A s postelí jsme také meli problém a zase jak se blíží zima tak problém začína znovu. Postel máme asi 15-20cm od zdi permanentně. Vzduch tam moc tolik možná neproudí, protože obě okna máme na jiné straně. Jedno naproti a druhé na vedlejší straně ovšem dál od postele. Fakt si nevíme rady. Je třeba možné, že postel plesniví tím, že je z druhý strany koženka a dřevo vzadu tolik nevětrá? Nebo je to tím, že je postel na straně té studenější zdi? Napadlo nás ještě přesunout postel tak aby "zadní" část postele byla u radiátoru. Ještě jsem chtěla říct, jen jedna strana místnosti sousedí s druhou místností, takže jen z jedné strany je teplá zeď. Dvě strany, kde jsou okna směřují na východ a jiho-východ a ta poslední strana sousedí s těmi chodbami. Problém se furt opakuje. ". Děkuji za radu.

Dobrý den, měla bych otázku. Jsou to skoro dva roky co jsme se nastěhovali do panelového domu.Obývák jsme vymalovali barvou hnědou. Chtěla jsem se zeptat na barvě jsou bílé mapy, jako když rozetřete bílou křídu po tabuli. Je toto plíseň? Když vemu utěrku a bílé mapky setřu je to pryč, ale do týdne se to zase objeví.Děkuji moc za odpověď Radka

Doporučuji Vám technologii použití termoaktivní vnitřní izolace Aero-Therm.

Dobrý den Prosím o radu. Koupil jsem byt ve 4, posledním patře a vyměnil stará okna za plastová, letos zde trávíme první zimu. Mám 3 pokoje, které jsou umístěné podél obvodové zdi. V každé místnosti mám 80procentní vlhkost, pokud vyvětrám pak se dostanu na 60. Větrám min 3xza den a do toho topím na průměrnou teplotu 20C.Na obvodové zdi v každém pokoji mám však vlhká místa, konkrétně mezi stropem a zdí,v rozích na špaletách. V kuchyní je toho více v obyváku, který je spojen s kuchyní je toho překvapivě málo, ložnice je téměř jak kuchyň. Dům není zateplený, šířka obvodové zdi je 45cm, střecha se bude letos realizovat na sedlovou, momentálně rovná se svodem dovnitř domu, dům je 40let starý izolace základu bude nulová. Na vlhkých místech (pásech) nebo i mimo ně se mi čas od času udělá plísen, kterou ihned hubím savem. Je mi jasne, že vše je dáno vlhkostí. Vzhledem k tomu že zateplení j¨není na pořadu dne, mám otázku co mi může pomoct?Slavný přípravek ceresit mi přijde zbytečné vyhazovnání peněz nebo může pomoci?Odvlhčovač vzduchu za cca 4000 by snad mohl pomoci?Někde jsem ale četl, že se tímo snad dostane sůl do zdi potažmo do omítky a dojde k destrukci omítky, nevím zda mi toto někdo vyvrátí?Budu rád za jakkoukoliv pomoc,nechci tady žít věčně ale 5 let to minimálně bude, takže bych to rád vyřešil.Děkuji

Dobrý den, příčiny vzniku plísně jsou rozmanité, ale jedna z nich hraje nejdůležitější roli - vlhkost. Vzniká například kondenzací vodních par na povrchu konstrukce, přičemž příčinou kondenzace zpravidla bývá nedostatečná tepelná izolace, tepelné mosty nebo netěsnosti ve zdivu. Po prvotním opatření, kterým je odstranění plísně vhodným přípravkem, je nezbytné vyhledat a stanovit příčinu jejího vzniku a tuto bezodkladně odstranit, přičemž často i naprosto běžná opatření, jako každodenní opakované nárazové větrání, dostatečné vytápění nebo odsunutí těžkého nábytku od stěn, život plísni ve Vaší domácnosti výrazně ztíží. Bližší informace o problematice plísní naleznete např. zde: http://www.izolace-snadno.cz/vyrobky-mem/pripravky-na-odstranovani-plisni/

Chtěla bych se zeptat,bydlím v nájemním bytě a celá léta máme plísen na zdech,mám nárok na snížení nájemného?Každý rok nájem zvedá ale odstranit závady nehodlá.Už jsem z toho bezradná,nevím na koho se obrátit.Děkuji za Vaši radu Jožková

mám plísen za nábytkem ,byt je pouze 1 místnost s kuch.koutem ,dům je starý ,plísen zelená a bílá jako na sýrech ,spím tady a tak savo je nevhodné,které mě je doporučované ,děkuji předem za radu ,ještě strop je sádrokarton asi15cm od původního bez izolace

Dobrý den potřebovala bych radu můj chytrý manžel chtěl asi zamaskovat fakt že se nám na zdi dělá plíseň tak na zdi dal palubky pod to lišty a polystyren a nyní se plíseň začala tvořit i na palubkách :-) Dá se s tím něco dělat nebo se musí palubky sundat? Díky moc

Dobrý den, chtěla bych poradit jaké okna a zateplení fasády mám zvolit,když mám v domě plísně?Děkuji za radu.

Dobry den, moc prosim o radu...Mame v byte plisen...ale je to vazne sila...zacalo to v kuchyni a ted uz je to i na chodbe...je to u stropu...myslim si ze zateka ze strechy a ze vetsina vlhkosti jde pode dvermi v chodbe....z hlavni chodby do bytu.ta je v silenem stavu tece tam kdyz prsi a plisen je tam take...jenze majitel bytu tvrdi ze je to nesmysl ze si za to muzeme sami...pry je to od susicky na pradlo...tu sice mame v kuchyni ale radne vetram a navic je to kondenzovana tak nevim.do chdby bytu jsou samozrejme dvere. Kam se obratit?kdo ma pravdu a kdo to zjisti?Dekuji moc za odpoved

První Předchozí 1 2 Poslední

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat