Klenutý strop

Dobrý den, máme starou chalupu, ve sklepě jsou klenuté stropy a v místnosti nad sklepem je tudíž oblouková podlaha. Poradíte nám někdo prosím jak ji vyrovnat? Jestli existuje nějaký lehčený beton nebo něco podobného. Klasický beton si myslíme že by byl moc těžký a zatěžoval ten strop. Moc děkuji. Katka

Odpovědi

Dobrý den,mám dotaz.Koupil jsem ocelovou formu na zahrdní gril a potřebuji odlehčict betonovou směs,protože na manipulaci a sestavení je váha příliž velká.Děkuji za odpověď.Martin

Prosím o objasnění funkce záklopky před trubkama z kamen, koupili jsme chalupu i s kamny a nevíme jak to funguje, nebo spíš jak má správné topení v kamnech fungovat, aby nedocházelo k zbytečným únikům do komína.
Děkuji za rady.

Prosím o radu, na chaloupce potřebujeme umístit ke sprchovému koutu něco.... na osprchování, z důvodů, nízko do stropu, malé rozměry místnosti apod., nevíme si rady. Jsme dva, občas přijedou děti na návštěvu, čili frekvence není velká, jsme šetřivý, vystačíme i s pár litry vody, ale sprchovat se potřebujeme. Poraďte prosím někdo co si pořídit, případně jakou značku a obsah litrů.
Děkuji za radu.

Katko,stavěl jsem na chalupě nástavbu na starých chlévech.Klenutí seshora jsem zaplnil starými lahvemi a nahoře zalil betonem.Poradil mi to jeden starý stavař,když jsme koukali v lese na obrovskou skládku,kde bylo lahví tisíce.Pevnost lahví je veliká,mají dobrou tepelně izolační schopnost a malou specifickou hmotnost.Klenbu zatíží skutečně minimálně.A jsou absolutně nehořlavé.
JABR

Lehčený beton samozřejmě existuje. Jako materiál se používá drcený polystyren. Míchá se většinou v poměru jeden objemový díl cementu, jeden písku nebo škváry a šest až sedm dílů polystyrenu. Doporučuju do vody přidat trošku jaru na nádobí pro lepší rozmíchání, ale skutečně trošku, zhruba polévkovou lžíci na 40 litrů vody. Takto namíchaný beton má objemovou hmotnost zhruba 300-400kg/m3

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat