Dřevo a sádrokarton

Prosím o radu. Na jaře budeme stavět dřevěnou chatu. Zvenku palubky, izolace a zevnitř bychom chtěli dát sádrokartonové desky. Chatu užíváme jenom sezonně. Prosím, poraďte mi, zdaje můžeme sádrokarton použít

Odpovědi

Potřebuji přilepit zátěžový koberec na sádrokartonové stěny z důvodu akustické izolace zvukového studia. Čím přilepit? Prosím poraďte. Renata

Já použil na chatě, sádrokarton přímo na dřevo, mám ho tam už tři roky a ani jedna prasklinka. Pod obkladačky jsem přilepil flexibilním lepidlem perlinku. Drží i omítka, nikde nepraská i když tam mám přechody od okna ke krbu tj. velké rozdíly teplot. V zimě chata celá promrzá a potom jí zase vytopíme, přes týden zase promrzne. Použil jsem sadrokarton do koupelny a ke krbu růžový a opravdu ani nejmenší problém.

chci se zeptat jak se nastavujou cw profili kdyz potrebuju vvysku 5 m

Pokud bude konstrukce chaty dřevěná,počítejte už i s rozměry desek sádrokartonu.Dají se pak snadno přišrobovat přímo na konstrukci a kovové profily nemusíte používat.Dilatace kovu je podstatně větší než dřeva a případné prasklinky ve spojích se snadno odstraní akrylovými tmely.
Ještě lepší výsledek se docílí deskami sádrovláknitými(RIGIDUR) které mají až 8 x větší pevnost a mnohem lepší konstrukční vlastnosti.Spoje se lepí kontaktními lepidly bez použití různých armovacích pásek,lépe se zabrušují nerovnost a stěna se nemusí dosádrovávat,nebo jen málo.

Dobrý den,reaguji na Váš dotaz zda je možné použití sádrokartonu.Samozřejmě to možné je , ale jen za předpokladu že jej budete montovat na originál kovové profili k tomu určené .Pokud by jste se rozhodli montovat jen na dřevěnou ,může dojít k popraskání přetmelených spojů desek
z důvodu sesychání dřevěné konstrukce. Pokud jak píšete užíváte chatu jen sezonně měli by jste zvážit zda nebude v chatě velká vlhkost, což by mělo za následek plesnivění sádrokartonového pláště. ale i tomu lze předejít za předpokladu ,že zakoupíte sádrokarton určený do vlhkých prostor (koupelny) má zelenou barvu, a je přetiratelný na vámi zvolený odstín.Pokud se vám tyto varianty nezamlouvají je ještě možné řešit panely OSB které jsou vlhkuodolné a dají se lakovat , tapetovat a po ůpravě i malovat ,ale to moc nedoporučuji.Jěště k chatě , jak jsem četl bude opláštěná palubkami s isolací mezi , ale je nutné dodržet pár věcí. Rada 1. palubky po zakoupení rozbalte a proložte po 1m délky na minimálně 14.ti dnů před montáží. Je to z důvodu aklimatizace palubek ( srovnání vlhkosti dřeva s vlhkostí prostředí ) jinak se může stát že palubky po čase nabobtnají a udělají se na nich boule (tato vada se již těžko a náročně odstraňuje a není bez následků !!) Rada 2. Izolaci volte o síle min.14.cm a výše ,nic tím nezkazíte a nebudete litovat . pokud dáte slabší ,bude tam v létě vedro a v zimě velké tepelné ztráty. S pozdravem Karel .K

Sádrokarton bych do dřevěné chatky nedával, raději bych to řešil palubkami.

Dobrý den
sádrokarton použít můžete, ale použil bych zelený vlchkuodolný a hlavně ne přímo na dřevo ,ale na plechový rastr určený přímo na montáž sádrokartonu.Proč ?? Je to prosté dřevo vlivem okolních teplot,vlchkosti atd pracuje ,tak nemusím dlouze povídat co to udělá se sádrokartonem.Proto je lepší použít plechovou konstrukci ta to nepustí. Nebo použít palubky i uvnitř ...

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat