Přesazení tapet

Zdravím všechny. Koupil jsem si vinilové tapety do chodby. A podle značek jsem se dozvěděl, že aby mi navazoval vzor, musím použít nějaké přesazení. Na návodu byla svislá čára a na jedné straně bylo číslo 32 a na druhé 64. To bych pochopil že jsou centimetry. Ale co dál?:-) Mám nalepit tapetu a z dalšího pruhu nejprve odstříhnout 32cm nebo 64cm nebo já se v tom opravdu nevyznám a nevím jak na to. Budu tedy vděčný za rady... Díky moc Jára

Odpovědi

Dobrý den, mám tento dotaz. Dříve (15-20let) se prodávaly omyvatelné samolepící tapety. Ty se běžně používaly na opravu dvířek kuch. linek apod. Jaký je rozdíl s dnešním \"hitem\" samolepící fólie na renovaci nábytku. Děkuji

Rozumím tomu tak,že tapeta má vzor,který se na každém pruhu opakuje.Buď je stejný,nebo je posunutý o 30 cm,tedy o polovinu.Pokud začíná ve stejném místě,pak se jednotlivé pruhy stříhají v jednom místě vzoru.Pokud jsou střídavé,doporučuji pruhy stříhat z jedné role ve stejném místě a z druhé role také ve stejném místě,ale posunutém o polovinu vzoru.Při lepení pak pásy střídám. JABR

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat