Plastová okna v polystyrenové zdi

prosím o radu jak upevnit plastová okna,když firma my je sice přidělala ,ale jen montážní pěnou ,protože je nebylo kde uchytit.Je tam totiž stěna asi 10 cm polisteren a pak sádrokarton,zateplovali zevnitř což se tu prý dřív tak dělalo mám to po celém baráku a je to na nic.Tak navým jak ty okna raději ještě upevnit,firma to vyděla prvně takže si s tím moc neporadily,ale mi máme strach aby ta pěna ty okna udržela.Slyšela jsem něco o chemické kotvě ,ale moc tomu nerozumím. Děkuji předem za rady Trojanová

Odpovědi

Bohužel je neukotvovali neměli za co ty staré kotvy urazily kladivem aby jim nepřekážely,pěna prý postačí ani klíny nenechali,přijeli z čech a dělali nám to tu ve Francii,na polystyren připravený bohužel nebyly a my také ne mysleli jsme,že tam je jen sádrokarton upevněný na zed aby jí srovnali.Okna jsou kde končí zed a začíná polysteren takže tam zůstalo kolem 3 centimetrů.

Ať je to pravda,či ne,nějaká zeď tady být musí.Co by jinak někdo zateploval?A firma,která plastová okna montovala,je určitě kotvila do cihlové zdi,nejčastěji kotevními šrouby.A pak teprve se mezera zapěňuje PUR pěnou.Ta izolace je zevnitř hloupost,Aby to mělo smysl a zdi nevlhly,bylo by potřeba zateplit ještě zvenčí.
JABRAKA

tady je to totiž dělaný na houby stará okna byly z roku 1984,nepochopili jsme to,že byla zed a na ní ze vnitř polisteren se sádrokartonem a na tojsme museli posadit nové plastové takže se bojíme aby ten polisteren ty okna unesl a neodtrhl se od obvodové zdi.nevíme jak je to přiděláno.
Díky Trojanová

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat