Panty u panelákových dveří

Vážení, prosím o radu. Předchozí majitel uřízl panty u dveří ve příčkách klasického panelového bytu. Já je chci obnovit, tak jsem zjistil, že původní panty v kovových futrech jsou uříznuté podél futer. Jedná se o pant, ktrerý je součástí kovové destičky ve tvaru L, která je zasunutá do dutiny ve futru a zboku přišroubovaná. Tento zbytek nemohu vytáhnout, protože štěrbina, kterou ta nosná destička prochází je úzká a nemůže přes ní projít ten zahnutý kousek co je v dutině futra (vidím ho dírkou po šroubu) Existuje nejaká možnost, jak ten zbytek vyndat a namontovat nový pant? Působí to na mě dojmem, jako by se ten původní pant vkládal do futra zevnitř a po zazdění do dveřního otvoru panelu je tam již navěky. Jak to s tím je? Musím bourat? Děkuji za rady. P.

Odpovědi

Třetí nejvyšší pant se stále vytahuje ze dveří a ty klesají na straně kliky, drhnou, nejdou zavřít na kliku. Po zašroubování pantu to vydrží chvilku. Šlo by otvor v dveřích utěsnit směsíc dřevěn.pilin s nějakým lepidlem a pak do něho pant znovu zašroubovat? Poraďte. Děkuji. Ivan

Dobrý den,
mam takovou otázku.Jde v dnešní době ještě někde sehnat panty do panelákových futer myslím ty co se šroubují. Děkuji moc za odpověď. P

Dobrý den, mám obdobný problém jako v předchozím dotazu. Ve futrech žádné zbytky straých pantů nemám, ale chtěl jsem se zeptat jestli je ještě možné sehnat původní panty a namontovat je zpět. Předem děkuji za odpověď

Panty se skutečně jen vysunou,plech je potřeba v dutině jen natočit.Myslím,že by se tam ten zbytek mohl nechat a vsunout pod něj pant nový.Pokud to není zabetonováno,je tam místa dost a dal by se do mezery zatlačit.
JABR

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat