Zkvalitnění sena

Dobrý den, mám za zahradou kousek loučky, kde mi roste běžná tráva a sem tam řepík, který jsem tam nasadil (semeny i rostlinkami). Chtěl bych tuto louku zpestřit výsevem dalších rostlin, které by kvetly barevně, tedy vytvořit jakýsi květnatý trávník lučního typu. Nejde mi ale jen o krásu, ale i o to, aby se tráva obohatila o bylinky a byla tedy zdravější. Tuto trávu totiž suším na seno pro králíky, tak by jsem tam nechtěl zasít rostliny, které by byly pro králíky nevhodné. Mimo řepíku tam roste i bílý řebříček, který je pro králíky také vhodný. Objevil jsem ale jeho barevné velmi krásné varianty - "Řebříček obecný Cerise" (růžové až červené květy) a "Řebříček tužebníkový Summer" ( oranžové květy). Prosím o radu, zda jsou i tyto varianty vhodné jako krmivo. Budu vděčný i za jiné návrhy na vhodnost dalších rostlin - trvalek, které by neškodily králíkům a zároveň by ozdobily naší loučku. Uvedené bylinky jsou výborné v čase, kdy se kosí otavy a tráva je měkká a tedy ne moc kvalitní, králíci ji vyhrabují z krmítka. Řepík i řebříček mají tuhé stonky a tím toto seno obohatí. Díky za rady. P.

Odpovědi

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat