Skladba podlahy - OSB vs DTD

Dobrý den, přistavuji a mám dotaz ke skladbě dřevěné podlahy v patře - budoucí ložnice. Nejprve bych ještě podotkl, že zrovna provádí i můj tchán (skvělý zedník a domácí kutil) výstavbu podkroví a jeho dřevěná podlaha spočívá pouze v položení OSB 22 na stropní trámy, které místy "propojil" latěmi a prkny a vytvořil takový "hodně děravý rošt". Na OSB pak příjde pouze mirelon a lino. Já, jelikož se potřebuji držet výšky ostatních podlah, tak mám skladbu poněkud větší. Na stropních trámech mám přibitá coulová prkna, zcela pochozí bez prohybu, a teď řeším co dál. Mám místo na 37-38 mm "materiálu" - OSB P4 nebo DTD P3, na kterých pak ještě bude 8 mm kročejová izolace z dřevěného vlákna (desky 50x50cm) a laminátová plovoucí podlaha 8 mm, tím se dostanu na stejnou výšku jako ostatní místnosti. Myslím, že oproti tchánovi už takto bude podlaha poněkud naddimenzovaná. Takže řeším, zda je nutné dělat celých 37 mm OSB (22 + 15 křižmo), nebo dát 22 OSB a 16 DTD, což je 38 mm. Třetí varianta je 2x DTD 19...také 38mm. Takže by byla skladba následovná: -25 mm prkno -38 mm DTD (2x 19 mm) - 8 mm krořejová izolace - 8 mm plovoucí podlaha Je mi jasné, že nejideálnější by bylo tam dát prostě OSB a basta, ale ten finanční rozdíl mohu užít někde jinde (stavím z výplat) a pokud by někde DTD bohatě stačilo, tak proč do něj nejít. Samozřejmě všechny uváděné desky jsou pokládkové (s drážkou). 2x OSB cca 6700 Kč OSB + DTD cca 5800 Kč 2x DTD cca 4600 Kč Dle popisu je OSB nosná a DTD nenosná! Díky za rady, Achiler

Odpovědi

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat