Izolace nového sklepa a vlhkost

Dobrý den páni kutilové, potřebuji prosím poradit. Mám pocit, že se mne snaží někdo trochu houpat a tak než to budu řešit, chci si ujasnit argumenty. Koupila jsem domeček, u kterého jsme postavili podsklepenou přístavbu. Podlaha sklepa je 1,5m pod terénem na jílovitoskalnatém podloží - takže vcelku vodě nepropustném. 1 strana je přilepená k domu, 2 boční stěny jsou zapraveny do terénu a 4 je zvětší části otevřená do prostoru -jsou dveře ze sklepa ven a schodiště na zahradu.Letos je to 2. rok co se sklep dokončil a začal používat a také již po 2. co na podzim , po silnějších podzimních deštích, navlhly asi do výšky 30cm od podlahy všechny obvodové stěny sklepa a stejně tak i celá podlaha. Při stavbě se celý sklep - základy, stěny i podlaha izolovaly Ipou, v místě zasypání a srovnání s okolním terénem se na stěnách nalepená Ipa a ještě překrývala nopovkou. Měla jsem za to, že když je tato izolace v pořádku, měl by sklep být suchý. Takže jsem požádala firmu, co mi sklep stavěla, aby daný problém řešili. Tam mi ale dali odpověď, že jestli že se zvedne spodní voda tak bude prostě docházet k těmto prosakům a sklep mi bude od podlahy vlhnout. Ipa není voděodolná a jestli že je delší dobu ve styku s vodou, propouští. Mám za to, že mě hodně houpou a zkouší. Já mám za to, že někde je izolace špatně spojená a nebo poškozená a proto dochází k vlhnutí. Dle mne by správně nalepená ipa měla kolem sklepa vytvořit nepropustnou "vanu" a sklep by měl být suchý. Prosím řekněte mi, kde je pravda - může se spodní voda, která se vytvoří vlivem dešťů, dostat přes správně zaizolovaný sklep podlahou dovnitř? Předem moc děkuji za ujasnění i radu. V tuto chvíli nešťastná Jarka

Odpovědi

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat